Kalesija 11°

Plasman u Ligu prvaka izborili Dinamo, Bayern, Apoel i Villareal

Zagrebački Dinamo uspio se plasirati u grupnu fazu Lige prvaka. Nakon što su u prvom susretu na Maksimiru sa 4:1 savladali Malmo, izabranici Krunoslava Jurčića večeras su poražen (2:0), no i pored poraza prošli su u grupnu fazu Lige prvaka.

Prvih 45 minuta susreta nije nagovještavalo dramu koja će se biti odigrana na stadionu Malmoa. Zagrebački modri rutinskom igrom su u prvih 45 minuta sačuvali svoju mrežu, no početkom drugog dijela Vrsaljko je odbio crveni karton i nakon toga švedska momčad je upotpunosti preuzela inicijativu.

Pred golom Dinama redale su se prilike, a onda u 69. minuti domaći dolaze do vodstva. S slijeve strane iskosa Figueiredo je šutirao iz slobodnog udarca i iznenadio je slabo postavljenog Kelavu. Nakon ovog gola napadi domaći postali su još žešći i samo je bilo pitanje vremena kada će Dinamo opet kapitulirati. Dogodilo se to u 86. minuti kada je Jansson zatresao mrežu zagrebačke momčadi.

Četiri minute regularnog vremena i pet sudijske nadoknade ostalo je domaćim fudbalerima za još jedan gol, koji bi ih odveo u Ligu prvaka. Imali su nekoliko izvanrednih prilika, kako kod vodstva od 1:0, tako i u ovih devet minuta, no Kelava je bio nesavladiv i postao je junak Dinama.

Bayern je rutinski sačuvao prednos od 2:0 stečenu u prvom susretu protiv Zuricha odigranom na Allianz Areni. Bavarci su i večeras slavili s minimalnih 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Gomez u 7. minuti.

U Ligi prvaka igrat će i APOEL, čije boje brani i nekadašnji bh. reprezentativac Sanel Jahić. Naime, kiparska momčad je večeras sa 3:1 savladala Wislu, te je tako nadoknadila minus iz prvog susreta (0:1). Dva gola za APOEL postigao je Almeida, dok je Pareiko pogodio sopstvenu mrežu, a za Wislu je pogodio Wilk. Sanel Jahić u APOEL-u, kao i Gordan Bunoza u Wisli, susret su gledali sa klupe za rezervne igrače.

Odense je na revaš susret sa Villarrealom stigao sa minimalnom prednošću od 1:0. Dugo je Žuta podmornica lomila otpor čvrstih Danaca, koji su prvi put kapitulirali u 50. minuti. Strijelac za vodstvo španjolske momčadi bio je Rossi, koji je u 66. minuti udvostručio prednost svoje momčadi, da bi za konačnih 3:0 pogodio Marchena u 82. minuti.