Kalesija 15°

Pioniri iz Kalesije završili drugi na turniru u Njemačkoj

djeca_njemacka1Kalesijski pioniri osvojili su drugo mjesto na prestižnom nogometnom turniru koji je održan u njemačkom Ulmu. Oni su u finalu zaustavljeni od ekipe Frankfurta koji su slavili sa 2:0.

Podsjećanja radi prvog dana turnira mališani iz Kalesije upisali su tri pobjede, te remi protiv velikog Bajerna čime su prošli grupnu fazu takmičenja. U četvrtfinalu pioniri su slavili protiv Maribora 3:2, a u polufinalu nakon penala “izbacili” su Mainz gdje u regularnom dijelu bilo 2:2, a na penale 6:4.

djeca_njemackaZa najboljeg igrača na ovom turniru proglašen je Ahmed Hasanbegović iz Kalesije.

Selektor U13 selekcije iz Kalesije Šefik Imamović je za Kalesija online kazao da je presretan time šta su mališani postigli.

“Vjerujte da sam prezadovoljan ssvime što su ova naša dječica postigla. Kada se malo slegnu emocije moćićemo analizirati to kako smo igrali, ali o tome kada dođemo u našu Kalesiju”, govori Imamović.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.