Kalesija 16°

Otpao prvi bh. predstavnik u Europi: Široki poražen od Olimpije sa 3:0

U revanšu susretu pretkola Evropske lige između Olimpije i Širokog Brijega koji je odigran u četvrtak navečer u Ljubljani, slavili su domaćini rezultatom 3:0. Široki Brijeg je tako završio takmičenje u prvom pretkolu Evropske lige.

Nogometaši Olimpije su prvi put zatresli mrežu Širokog Brijega u 15 minuti nakon greške Bačka, a strelac je bio Radujko. Samo ti minute kasnije isti igrač je postigao i drugi pogodak za Olimpiju. Dakle nogometaši Olimpije su otišli na odmor uz prednost od 2:0. U prvih 45 minuta utakmice Široki nije pokazao zavidnu igru, što je Olimpija znala iskoristiti.

U nastavku utakmice, već u 49 minuti nogometaši Širokog su doživjeli još jedan težak udarac na terenu. Naime, Vršić je postigao treći pogodak za Olimpiju.

Navijači Širokog, njih 50-tak, koliko ih je došlo u Ljubljanu da bodre svoj tim, ni u nastavku utakmice nisu imali previše razloga da se raduju.

Od 69 minute Širokobriježani su igrali i sa igračem manje, a do kraja susreta se već sve svelo na dosadnu igru u kojoj je odavno sve već bilo završeno. Široki je čini se pružio koliko je mogao, ali je utakmica završila rezultatom 3:0 u korist Olimpije.

Na ovaj način nogometaši Olimpije potpuno su se revanširali timu sa Pecare za prošlogodišnju eliminaciju u istom takmičenju. Naime, tada je Široki Brijeg ukupnim rezultatom 5:0 bio bolji od Slovenaca. Narednog četvrtaka Sarajevo i Željezničar igraju svoje prve utakmice u drugom pretkolu Evropske lige.