14.1209:02
Kalesija

Osam dana nakon odobrenog izvoza: Mliječni proizvodi iz BiH osvajaju Evropu

mlijekoOsam dana nakon što je odobren izvoz mlijeka i mliječnih proizvoda iz Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju, domaće mljekare već bilježe uspješne poslovne rezultate.

Jedna od kompanija koja je uspješno iskoristila otvaranje granica za bh. proizvode jeste i Mljekara Livno. Iz ove kompanije kazali su da je u Hrvatsku isporučeno 5,6 tona sira, prenose Nezavisne novine.

U sarajevskom Milkosu također su optimistični kada je rijč o izvozu feta sira.
– Ne razmišljamo o izvozu mlijeka u Hrvatsku jer je tamo cijena preniska, ali planiramo izvoz u Italiju – kazao je za Nezavisne direktor Milkosa Adin Fakić.

U Bosanskoj Dubici posluje Mlijekoprodukt, koji se također priprema da izveze prve količine mlijeka i mliječnih proizvoda.

Slična je situacija i s bihaćkom kompanijom Meggle u kojoj su već održani sastanci o izvozu proizvoda u EU.

S obzirom na to da je EU odbacila prigovor Hrvatske, četiri navede mljekare mogu izvoziti u EU i već su zabilježeni prvi pozitivni rezultati.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Odbojkašice Bosne sutra protiv Mikase

Pišemo li kako govorimo

Održana Osnivačka skupština Udruženja građana „Amanet Kamenica …

Medžlis Janja završava generacijski projekt: Silos i sušara za žit …

Doborac objavio spisak igrača za prijateljski dvomeč sa Crnom Gorom

CLOSE
CLOSE