Kalesija 10°

OŠ „Kalesija“ osvojila 1. mjesto na Federalnom takmičenju u odbojci

Ženska odbojkaška ekipa Osnovne škole „Kalesija“ osvojila je zlatnu medalju na završnom takmičenju u okviru Malih olimpijskih igara 2012. održanom u Sarajevu 19. maja 2012. godine.
Na završnom turniru učestvovalo je 7 ekipa iz gradova Bihać, Ilidža Sarajevo, Mostar, Zenica, Goražde, Kalesija i ekipa Brčko Distrikta.

Ekipa OŠ „Kalesija“, koju je jučer vodio Rašid Tubić trener ŽOK „Bosna“ za koji inače i nastupaju u mlađoj kategoriji sve članice pobjedničke ekipe, do prvog mjesta i zlatne medalje došla je bez izgubljenog seta.

U prvoj utakmici savladana je ekipa Zenice sa 2:0, u drugoj polufinalnoj utakmici istim rezultatom savladana je ekipa Goražda. U finalnoj utakmici protiv ekipe Ilidže-Sarajevo koja je bila i domaćin završnice takmičenja kalesisjke odbojkašice su furiozno odigrale dva seta osvojivši tako prvo mjesto.
Treće mjesto zauzela je ekipa Bihaća.

Ovim su učenice OŠ „Kalesija“ popravile svoj prošlogodišnji rezultat u istom takmičenju kada su osvojile treće mjesto.
Sve igračice su tokom utakmica pokazale ozbiljnost u igri, požrtvovanost i talenat i zasluženo osvojile zlatnu medalju.