Kalesija 10°

OK Bosna sa devet igrača do pobjede u Brezi, odbojkašice poražene u Srebreniku

U subotu (31. marta) odigrane su utakmice 15. kola Druge lige FBiH u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Oba kluba iz Kalesije su igrali u gostima, odbojkaši u Brezi, a ŽOK Bosna u Srebreniku.

Nakon pobjede u Olovu u veoma teškim uslovima za igru, kalesijki odbojkaši su ponovo igrali u gostima.
Sedmoplasirana ekipa iz Breze bila slaba za OK Bosna, iako su na ovu utakmicu putovali samo sa devet igrača, uključujući i igrača-trenera Adnana Karića.
Prva dva seta Bosna je riješila u svoju korist, a u trećem setu je slavila domaća ekipa. Iako su u četvrtom setu gubili 24:22, odbojkaši iz Kalesije su sjanim blokom došli do preokreta i pobjede od 24:26.

OK Newis Breza – OK Bosna Kalesija 1:3 (93:95) 23:25 21:25 25:19 24:26

Za OK Bosna Kalesija u sezoni 2011./2012. nastupaju:
Selmir Bešlić, Asmir Brigić, Semir Turić, Nihad Alić, Sabahudin Burek, Fejzo Halilović, Jasko Osmanović, Mirza Tubić (kapiten), Mirnes Mešanović, Mensur Alić, Arnel Imamović, Semir Alić i Adnan Karić (igrač-trener)

Na ovu utakmicu nisu putovali Tubić Mirza, Turić Semir, Brigić Asmir i Alić Semir.
Bosna je drugoplasirana sa zaostatkom od sedam bodova u odnosu na HOK Domaljevac, i čak jedanaest bodova više od sarajevske Bosne.

U narednom kolu u Kalesiju stiže OK Mostar.

— Kalesijske odbojkašice su nakon tri uzastopne pobjede putovale u Srebrenik.
Iako su slavili protiv ekipa Vogošće i Mostara, koji su bili favoriti, a zatim i protiv HOK Čapljina,   ŽOK Bosna je ovoga puta poražena od sedmoplasirane ekipe OK Gradina-Herceg u Srebreniku.

OK Gradina-Herceg – ŽOK Bosna 3:1 (98:84)  25:22 23:25 25:16 25:21

ŽOK Bosna Kalesija se i nakon 15. kola nalazi na šestoj poziciji, a u narednom kolu u Kalesiji dolazi ŽOK Gračanica.