Kalesija 12°

OK Bosna pobjedom otvorila drugi dio sezone te najavila borbu za Premier ligu

U sali MSŠ Kalesija, u okviru 10.kola 1. lige Federacije za odbojkaše, sinoć je domaća ekipa Bosne savladala istoimenog protivnika iz Sarajeva za laganih 3:0 u setovima.

Rezultati po setovima: 25:13, 25:20 i 25:15

Domaći odbojkaši su odlično otvorili sinoćnu utakmicu. Odličan servis i dobar blok su gostujuću ekipu ostavili na samo 13 poena u prvom setu.
U drugom setu, gostujuća ekipa je pokazala veliku borbenost u igri te su svaki poen proslavljali kao odlučujući.
To nije bilo dovoljno protiv, sinoć bolje, ekipe domaćina. Rezultat na kraju drugog seta je glasio 25:20.

Treći set je bio puka formalnost, te su treneri obje ekipe u drugom djelu seta dale šansu igračima sa klupe.
Rezultat trećeg seta je glasio 25:15.

BOSNA Kalesija: Jasmin Požegić, Mirnes Idrizović, Rijad Hukeljić, Sabahudin Burek, Fejzo Halilović, Mirza Tubić, Aldin Džafić, Edin Zulić, Samir Aljić (c), Semir Alić, Arnel Imamović
TRENER Mensur Malović -Zlaja

—Nakon odigranih 10 kola, ekipa iz Kalesije je upisala 9 pobjeda, te zauzima drugo mjesto sa 26 bodova, iza vodeće ekipe HOK Čapljina.