Kalesija 12°

OK Bosna lagano do pobjede na domaćem terenu/ HOK Čapljina pobjedom u Sarajevu obezbjedila Premijer ligu?!

Odbojkaši iz Kalesije su u okviru 16. kola Prve lige Federacije ugostili posljednjeplasiranu ekipu HOK Balegovac, i upisali laganu pobjedu od 3:0 u setovima.

OK Bosna je u dosta oslabljenom sastavu dočekao posljednjoplasiranu ekipu Prve lige FBiH u odbojci.
HOK Balegovac je ekipa koja dolazi iz blizine Odžaka, i sastavljena je od iznimno mladih momaka.
Blago rečeno, gostujuća ekipa nije bila dostojan sparing partner kalesijskim odbojkašima.

Igrači ovog kluba, iako sastavljeni od tinejdžera, su na gostovanje došli bez trenera, ali atmosfera među igračima ovog kluba je nevjerovatna.

Bitno je napomenuti da je trener OK Bosna, Mensur Malović – Zlaja, šansu dao svim igračima koji su bili na raspolaganju za ovu utakmicu.

—Prije ove utakmice, odbojkaši iz Kalesije su već imali informaciju o pobjedi ekipe HOK Čapljina u Sarajevu (0:3).
Kalesijski odbojkaši su sa ovom pobjedom ekipe iz Čapljine izgubili i posljednju nadu za ulazak u Premijer ligu sljedeće sezone.

Rezultati po setovima: 25:12, 25:16, 25:16

BOSNA Kalesija: Jasmin Požegić, Mirnes Idrizović, Rijad Hukeljić, Sabahudin Burek, Fejzo Halilović, Mirza Tubić, Aldin Džafić, Edin Zulić, Samir Aljić (c), Semir Alić, Arnel Imamović (neki igrači nisu bili na raspolaganju za ovu utakmicu)
Trener: Mensur Malović -Zlaja

OK Bosna Kalesija je u 16 odigranih utakmica upisala čak 15 pobjeda, ali ni to neće (!?) biti dovoljno…
HOK Čapljina je poražena jedino u Kalesiji (0:3), ali za razliku od naših odbojkaša nisu dozvolili kikseve na gostujućim terenima protiv, objektivno, slabijih klubova.
OK Bosna je u prvom dijelu sezone izgubila 2 seta u Sarajevu, te u prošlom kolu također 2 seta u Ilijašu, koji će ih (nas!) koštati plasmana u Premijer ligu.