Kalesija 18°

Odbojkašice Bosne upisale dvanaesti poraz

Kalesijske odbojkašice nastavile su sa serijom poraza u „Premijer“ ligi BiH. Ovoga puta bodove iz Kalesije odnijele su gošće iz Gacka, koje su prikazale veću borbenost i zalaganje na terenu. Najbolju priliku da naprave rezultatski preokret domaće su imale u drugom setu, kada su većim dijelom seta imale prednost od četiri poena razlike.

Međutim, u zaršnici seta uslijedio je pad koncentracije u redovima Bosne, što Gacko uspješno koristi i na dvadesetom poenu stiže do poravnanja. U finišu seta Gacko propušta dvije set lopte, da bi, ipak, na kraju iskoristile greške domaćih i stigle do značajne prednosti od 2:0 u setovima. U posljednjem setu stekao se dojam da su se odbojkašice Bosne poprilično potrošile u drugom setu, pa su gošće relativno lagano stizale do poena i velike razlike koja je na kraju bila nenadoknadiva.

Ovim porazom Bosna je uz Glasinac ostala na začelju tabele, sa malim izgledima da izbjegne doigravanje za opstanak u ligi, dok su se gošće iz Gacka sa bodovima iz Kalesije zadržale u „zlatnoj sredini“, sa realnim šansama za plasman u play off. U susret protiv Gacka domaće su nastupile bez trenera Rašida Tubića, koji je meč posmatrao sa tribina, jer je u prošlom kolu zbog isključenja na Palama zaradio suspenziju. Bosnu je u ovoj utakmici vodila iskusna Merima Tosunbegović, koja je istovremeno bila u ulozi kapitena i trenera Bosne.

BOSNA – GACKO 0:3

Kalesija- dvorana MSŠ. Gledatelja: oko 50. Suci: Darko Savić (I.Sarajevo) i Anel Delić (Tuzla). Delegat: Ivan Bartula (Breza).

Rezultati po setovima: 17.25, 25:27 i 16:25.

BOSNA: Tosunbegović, Softić, A.Subašić, Šarić, Džafić, Burek, An.Tubić, Omerović, Tuđinović, Bukvar, Ad.Tubić, Kurtić, Osmanović.

GACKO: Gajić, Popović, G.Koprivica, I.Koprivica, Salatić, Bjeković, Košutić, Maljević, Slijepčević, Pušara, Šojić.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.