Kalesija 14°

Odbojkašice Bosne sa 3:0 savladale HŽOK Široki Brijeg

zok_bosnaOdbojkašice Bosne u večerašnjem susrtetu protiv HŽOK “Široki Brijeg” upisale su pobjedu od 3:0 po setovima 25:20, 25:11 i 25:14  i time se učvrstile na prvoj poziciji Superlige FBiH.  Gošće su samo u prvom setu pružile otpor, razigranim odbojkašicama Bosne, no tokom cijelog prvog seta domaće su držale prednost od pet poena razlike. Uvidjevši da ima dosta jaču ekipu nego gošće, trener Bosne Rašid Tubić je priliku pružio i mlađim igračicama kao što su Armina Avdić, Samira Pezić i Envera Herić. Igračice kojima je Tubić ukazao povjerenje opravdale su ga na terenu te su se time nametnule za prvu postavu.  Ono što je obilježili prvi set je i povreda gostujuće igračice Elme Baručije koja je nakon bloka nezgodno doskočila pa je posla bilo i za ljekare. Na kraju se ispostavilo da je Baručija slomila nožni zglob.

U drugom setu domaće odbojkašice su pokazale svoju nadmoć nad gošćama pa set završavaju u svoju korist 25:11. Ono što raduje je i činjenica da je nakon nekoliko utakmica proradila i Zerina Suljić koja se kako sada stvari stoje vraća u formu te je bila nezaustavljiva.

Treći set domaće otvaraju u svoju korist, a gošće su jedva pa sastavljale svoju igru. Tako je u jednom trenutku rezultat bio i 21:7. Nakon toga uslijedilo je i malo opuštanje u ekipi domaćih pa set završavaju sa 25:14. Ovo je bilo šesto kolo Superlige FBiH za žene, a odbojkašice Bosne su upisale isto toliko pobjeda, te sve više pokazuju da naredne godine žele igrati u društvu najboljih.

ŽOK BOSNA: Zerina Suljić, Amela Kadić, Armina Avdić, Erna Sinanović, Emina Subašić, Samira Pezić, Anela Tubić, Envera Herić, Nadina Karabegović, Elma Karabegović, Edina Hodžić. Trener: Rašid Tubić

HŽOK ŠIROKI BRIJEG: Helena Soldo, Marija Ivanković, Glorija Sudić, Iva Soko, Josipa Mikulić, Marija Anđelić, Ivana Skoko, Anđela Marušić, Nađa Miletić, Elma Baručija, Iva Karačić. Trener: Karla Barać.

I sudija: Aldijana Fatić

II sudija: Kemal Bašić

Delegat: Nermin Begović

Zapisničar: Jasmin Subašić

Linijske sudije: Amina Imamović i Aljo Subašić.