Kalesija 13°

Odbojkaši Bosne i do druge pobjede

OK BOSNA VS BREZA 9U okviru III kola Premijer lige BiH za odbojkaše, kalesijska Bosna sinoć je pred oko 300 gledalaca u sali MSŠ Kalesija savladala ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 3:1 po setovima (24:26; 25:20; 25:23; 28:26).

Bila je ovo druga pobjeda kalesijaca u tri odigrana kola. U prvom setu, odbojkaši Bosne ušli su kao blagi favorit, no gosti su prvi set riješili u svoju korist. Domaći drugi set otvaraju bolje, čak su u jednom trenutku imali i plus sedam poena razlike, ali sredinom seta opala je koncentracija tako da su gosti sustigli zaostatak, pa čak su u jendom trenutku i poveli, no domaći nošeni publikom set rješavaju u svoju korist.

Poen za poen igrao se i u trećem setu, a nervozni gosti imali su nekoliko puta i prigovore na način suđenja, međutim sudija iz Sarajeva je isključenjima rješio nervozu na samom parketu. Četvrti set domaći su poveli, ali na kraju su spašavali svoju kožu, jer su gosti sustizačli domaće koji su tokom cijelog seta imali blagu prednost od jednog ili dva poena. Na kraju veliko slavlje kalesijaca i trenera Adnana Karića koji je za Kalesija online istakao da je zadovoljan rezultatom te se nada da će momci i naredne sve utakmice odigrati ovako požrtvovano kao u Kalesiji.