Kalesija 10°

Nakon pola godine, Sloga ponovo ispred Bosne: Sloga slavila protiv Slavena, Bosna poražena u Mramoru

U subotu (05. maj) odigrane su utakmice 24. kola Druge lige FBiH. Tojšićka Sloga je na “Adi” dočekala Slaven iz Živinica, dok je Bosna iz Kalesije gostovala kod drugoplasirane ekipe iz Mramora.
Nakon jedanaest kola, kada je Bosna bila bolje plasirana ekipa od velikog rivala iz Tojšića, Sloga je ponovo  (zadnji put u 13. kolu, koje se igralo u oktobru) prestigla Bosnu na tabeli Druge lige FBiH, grupa Sjever.

Nakon što upisali dvije uzastopne pobjede, prvo protiv Dizdaruše iz Brčkog a zatim i gostujuća pobjeda u Tuzli, igrači Sloge su odigrali još jednu odličnu partiju pred domaćim navijačima, te slavili sa 2:1.
Iako je domaćin na samom početku utakmica primio gol iz jednog kontranapada, Sloga je do kraja utakmice diktirala tempo utakmice, a u 80. minuti dolaze i do pobjediničkog gola.

Poslije primljenog gola, Sloga je odlučno krenula prema golu Slavena, a nakon nekoliko izglednih prilika, u 44. minuti Maid Šmigalović iz penala pogađa za 1:1.
Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugom poluvremenu se igralo na polovini gostiju, koji do kraja utakmice nisu prijetili Aliću na golu Sloge.
Kapiten ekipe, Mirza Šehić, je najzaslužniji za odlične rezultate Sloge u zadnjim utakmicama, a i ovu utakmicu je odlučio upravo njegov gol koji je postigao deset minuta prije kraja utakmice.
Šehić je u posljednje tri utakmice postigao čak pet golova.

“Nakon blijede igre u Tuzli, igrači su shvatili ozbiljnost ove utakmice i odigrlai zaista odluičnu utakmicu. Nažalost, jedna greška na sredini terena nas je koštala primljenog gola, ali upravo je to i odlučilo daljni tok utakmice. Pred golom Slavena smo kreirali veliki broj prilika, pa je pobjeda možda trebala biti i ubjedljivija. Do kraja sezone ćemo pokušati zadržati ovaj nivo forme, jer je ovakva igra recept kako privući navijače na tribine” – ističe trener Sloge, Šefik Imamović, koji nije krio zadovoljstvo nakon treće uzastopne pobjede.

Već u srijedu Slogu očekuje utakmica Kupa Tuzlansokog kantona, kada tojšićani gostuju kod  kod ekipe Zeljezničara iz Dobošnice, a subotu ih očekuje nova ligaška utakmica protiv Priluka u Živinicama.

U drugom dijelu sezone FK Bosna Kalesija igra odlično, a po broju postignutih golova na domaćem terenu su prva ekipa u ligi.
Ipak, Bosna ne uspjeva upisati pobjedu u gostima, a uz očajno loše suđenje, igrači Bosne su nekoliko puta oštećeni, a posljenja tri poraza u gostima su bila minimalnim rezultatom 1:0.
Bosna je u ovom kolu gostovala kod Mramora, ekipe koja još ima teoretsku šansu za ulazak u Prvu ligu FBiH.
Bosna je ovoga puta postigla gol u gostima, ali to nije bilo dovoljno za povoljan rezultat, te je domaća ekipa slavila sa 2:1.

FK Bosna je nakon 24. kola na sedmoj poziciji, dok je tojšićka Sloga šestoplasirana.