Kalesija 14°

Nakon dugo vremena i navijači na nogama dočekali kraj utakmice: Kalesija zaslužuje Premijerligašku odbojku! -FOTO-

OK Bosna je večeras u susretu 14. kola 1. lige FBiH deklasirala ekipu HOK Čapljina sa 3:0 u setovima.
Navijači prikupli 420KM za liječenje Belmina Imšića.

Odbojkaši iz Kalesije su igrom u večerašnjoj utakmici protiv prvoplasirane ekipe na tabeli pokazali da zaslužuju plasman u Premijer ligu BiH.
Tribine sale MSŠ Kalesija su nakon dužeg vremena bile ispunjene do posljednjeg mjesta, a gledaoci su mogli da uživaju u igri naših odbojkaša.

– Prvi set ove utakmice je vjerovatno najbolji koje su odigrale ove dvije ekipe u dosadašnjem dijelu prvenstva.
Igrao se poen za poen, i tokom cijelog seta ekipe su se smjenjivale u vodstvu.
Odličnu igru u prvom setu su pokazali Rijad Hukeljić i iskusni Mirnes Idrizović.
Gosti su tokom cijelog prvog seta vršili pritisak na sudije, ali im to nije donijelo rezultat.

-Drugi set, kalesijki odbojkaši su odlično otvorili, a onda je HOK Čapljina ušla u seriju brzih poena na što domaći odbojkaši nisu imali adekvatan odgovor.
Trener Malović je tada u igru poslao mladog Edina Zulića koji je sa dva vezana bloka prekinuo seriju gostiju, ali i njihov način igre.
Odličan posao u drugom setu je odradio i drugi tehničar ekipe domaćina Semir Alić, te je u nekoliko navrata mijenjao Džafića koji je igrao uprkos povređen.

U trećem setu, duo Aldin Džafić i Jasmin Požegić su došli na svoje, te je tokom cijelog seta postojala samo jedna ekipa na terenu, te niti jednog trenutka nije doveden u pitanje pobjednik ovog meča.

Nakon dugo vremena, kalesijci su na nogama dočekali završetak jedne odbojkaške utakmice u Kalesiji.

“Osjećam jake bolove još od naše zadnje utakmice na domaćem terenu, ali je ovo bila najznačajnija utakmica sezone za nas, tako da sam morao stisnuti zube i odigrati. Odličnu partiju je pružio i Alić, koji me u nekoliko navrata i više nego dobro zamjenio” – rekao je Aldin Džafić poslije utakmice.

—————————————–
Rezultati po setovima: 26:24, 25:18 i 25:15

BOSNA Kalesija: Jasmin Požegić, Mirnes Idrizović, Rijad Hukeljić, Sabahudin Burek, Fejzo Halilović, Mirza Tubić, Aldin Džafić, Edin Zulić, Samir Aljić (c), Semir Alić, Arnel Imamović
Trener: Mensur Malović -Zlaja

– Do kraja sezone su ostala jo 4 kola, a osim svih pobjeda naših odbojkaša, za ulazak u Premijer ligu im je potreban i jedan kiks ekipe iz Čapljine, odnosno gubitak dva seta u jednoj utakmici.
OK Bosna je izgubili dva seta na gostovanju u Sarejevu, a isto gostovanje čeka i HOK Čapljina, te se nadamo da će igrači iz Sarajeva odigrati fer i korektnu utakmicu te na taj način možda pomoći našim odbojkašima na putu za Premijer ligu.

-Bitno je napomenuti da se na inicijativu igrača Bosne, pred utakmicu naplaćivo ulaz, a sav prihod je namjenjen za liječenje 10-godišnjeg Belmina Imšića koji se nalazi na liječenju u Sarajevu.