Kalesija 11°

Milan ostvario treću uzastopnu pobjedu, Juve i dalje prvi

Šesnaesto kolo italijanske Serie A obilježili su dominacija gostujućih ekipa te, za italijanske uslove, veliki broj golova.

Milan je u Torinu, gdje su gledaoci vidjeli čak šest pogodaka, upisao treću uzastopnu pobjedu koja ih je podigla u gornji dio tabele, vrativši im kakvu – takvu nadu da bi do kraja sezone ipak mogli izboriti nastup u nekom od evropskih takmičenja.

Nije dobro krenulo za rossonere jer su domaćini poveli golom Santane u 28. minuti. Izjednačio je Robinho pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

Izabranici Massimiliana Alegrija su u nastavku krenuli veoma ofanzivno prema golu domaćina što im se na kraju isplatilo. Golom Noccerina u 52. minuti Milan je poveo sa 2:1, da bi na 3:1 povisio Pazzini u 61., a ekipu u bordo dresovima potpuno je potopio El Shaarawy u 76. minuti. Počasni gol za Torino postigao je Bianchi deset minuta prije kraja meča.

Lider Juventus gostovao je u Palermu, kojem ove sezone, kako sada stvari stoje, predstoji grčevita borba za opstanak. Na susretu je viđen samo jedan gol koji je za staru damu postigao Lichtsteiner u 51. minuti. Palermo je posljednjih 15 minuta igrao sa 10 igrača jer je Morganella zaradio drugi žuti odnosno crveni karton.

Genova je poražena kod direktnog konkurenta u borbi za opstanak, Pescare, sa 0:2 (Abbruscato 53, Vukušić 73), pa sad zauzima predzadnje mjesto na tabeli.

Siena je na svom stadionu ugostila uvijek neugodnu Cataniju koja je nakon 90 minuta igre odnijela puni plijen. Iako su domaćini poveli golom Rossine u 10. minuti, do kraja je Catania bila mnogo opasniji rival. Castro u 50., te Bergessio u 67. i 82. minuti susreta donijeli su gostima tri boda, a Sienu zakovali za samo dno tabele.

Atalanta je u Bergamu pobijedila Parmu s 2:1, a svi golovi su pali u prvom poluvremenu. Denis je u 4. minuti načeo mrežu gostiju, a vodstvo je povisio Peluso u 38. minuti susreta. Jedini gol za ekipu u plavo – žutim dresovima postigao je Amauri u 45. minuti meča.