Kalesija 11°

Memićani bolji od Miljanovčana

U okviru 17.kola Treće lige TK, u Miljanovcima je odigran komšijski derbi između domaćina Bijeljevca i fudbalera Memića. Bolji u ovom dvoboju bili su gosti, koji su savladali Bijeljevac rezultatom 0:2. Utakmicu pred oko 100 gledalaca, bolje su otvorili gosti iz Memića koji su „vezali“ svoje akcije preko Muminovića i Čiraka koji su bili nezaustavljivi tokom čitave utakmice.

Slaba igra domaćina pokazala se već u prvom poluvremenu, kada gosti preko Selvera Čiraka dolaze u vodstvo od 0:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugo poluvrijeme domaći su ušli sa željom da izjednače rezultat i tako sačuvaju makar jedan bod, međutim to im nije pošlo za nogom.

Domaći su u drugom poluvremenu jedino uspjeli pokazati „psovku“ galamu i sve ostalo osim dobru igru. Gosti su iskoristili slabosti domaćih pa tako Mirnes Mehmedović u 75. minutu postavlja konačan rezultat od 0:2 i time Memićani odlaze sa tri boda kući.

Nakon drugog gola gostiju, domaći su napadali i stvarali šanse najviše preko Selmira Alića koji se sam izborio za nekoliko prilika, jer njegovi suigrači su tokom čitave utakmice izlolirali svog igrača. Odbranu Memića koju je predvodio Ismet Bukvar – Škoro nisu mogli probiti domaći igrači, a rezultat je mogao povećati Amir Muminović koji je u samoj završnici loptu glavom poslao pored desne stative.

Iako je poražen trener domaćih Kadro Aljukić je rekao da je zadovoljan svojim fudbalerima i da nastavljaju dalje. Bitno je da smo igrali i da smo bili disciplinovani istakao je Aljukić.

Sudije: Suad Redžić, Jasmin Hodžić, Elvin Suljić

Delegat: Ramiz Kovačević

FK Bijeljevac: Aner Pašalić (C), Elvis Alimanović (Admir Pezić), Adnan Pezić, Denis Delić (Almen Imšić), Anel Imšić, Alen Alibašić, Selmir Alić, Edin Dedić, Mirsad Sinanović, Adel Mešanović, Aldin Cakor trener: Kadro Aljukić

FK Memići: Semin Smajić, Dino Musić (Zijad Mujkić), Mehmed Spahić, Elvis Ibrišević, Ismet Bukvar – Škoro (C), Amir Muminović, Aidin Begić (Eldin Mehmedović), Selver Čirak, Samir Memišević, Anel Vildić, Mirnes Mehmedović.