Kalesija 17°

Liga prvaka: Milan do remija u Barceloni, Dortmund i Arsenal bez pobjednika

Večeras je odigrano osam mečeva grupne faze Lige prvaka. Svakako najzanimljivije je bilo na Camp Nou stadionu, gdje je aktuelni prvak Starog kontinenta pred 100.000 navijača dočekao AC Milan. Za “rosonere” susret nije mogao bolje početi, jer je već u 25 sekundi Aleksander Pato pogodio za 1:0. Sve do finiša prvog dijela Milan je bio ravnopravan suparnik, a onda je u 36. minuti rezultat poravnao Pedro Rodrigez. Nakon 15- minutonog odmora domaći tim je vrlo brzo stekao prednost. Iz slobodnog udarca milimetarski precizan bio je David Villa za 2:1. No, u 92. minuti Nuo Camp je zaledjen. Korner je izveo Sedorf, a najvisočiji u skoku bio je Thiago Silva, koji je postavio konačnih 2:2. U ovoj grupu Viktorija Plzen i Bate Borisov su remizirali 1:1.

Chelsea je teškom mukom došao do pobjede nad Bayerom. Poslije 0:0 nakon 45. minuta, otpor Apotekara uspio je slomiti Luiz u 67. minuti, a Mata je u 90. minuti potvrdio pobjednika za konačnih 2:0. Genk i Valencija su u grupi E odigrali bez pogodaka.

U grupi F gosti su bili uspješniji, i to Arsenal u Dortmundu, a Olimpic iz Marseilea u Atini. Gol za vodstvo Topnika postigao je kapiten Robin van Persie u 42. minuti, a bod Milionerima donio je Perišić u 88. minuti. Strijelac za pobjedu Olimpica bio je Gonzalez u 51. minuti susreta,

Najviše golova, ali i crvenih kartona viđeno je u grupi G. Apoel je preokrenuo za pobjedu nad Zenitom. Rusi su poveli preko Ziryanova u 63., a izjednacio je Manduca deset minuta kasnije. Pobjedu Cipranima donio je Almedida u 75. minuti. Minut kasnije Zenit je ostao sa 10 igraca jer je Bruno Alves dobio drugi žuti karton. Gotovo identičan scenario bio je i u Portu. Shakhtar je u 12. minuti poveo preko Adriana, izjednačio je iz penala Hulk u 28., a gol za pobjedu Porta postigao je Kleber u 51. Gosti su ostali sa devet igrača, jer je u 41. minuti isključen Rakitskiy, a u 80. Chigrinski.

Od naših igrača u Ligi prvaka večeras je za Apoel igrao Sanel Jahić, koji je u 65. minuti zamijenio Marchina, a u 80. minuti je naš internacionalac dobio žuti karton.