Liga prvaka: Džeko strijelac za City, Realu tri boda

Iako su dva puta bili u rezultatskom zaostatku, nogometaši Real Madrida pobijedili su na svom stadionu Manchester City s 3-2 u najzanimljivijem meču 1. kola Lige prvaka…

Razvoj događaja u prvim susretima grupe D, ”grupe smrti” u kojoj igraju četiri državna prvaka, a tri od njih iz ”liga petice”, potvrdio je ranija predviđanja trenera Real Madrida Josea Mourinha kako će svaka od momčadi morati uložiti maksimalan napor za prolaz grupe.

Real Madrid je do pobjede protiv Cityja stigao  zasluženo. U udarcima na gol je domaćin ostvario prevlast 30-8, a u udarcima u okvir gola 17-5. No, Ronaldo i suigrači propuštali su šansu za šansom. Golova nije bilo sve do 68. minute, kada je do vodstva stigao City. Yaya Toure je izvrsno povukao kontru i pravovremeno uposlio Džeku koji je nadolazio s druge, lijeve strane. Bosansko-hercegovački reprezentativac je prizemnim udarcem s 15 metara matirao Casillasa, koji se bacio u drugu stranu.

Brazilac Marcelo je u 76. minuti izjednačio na 1-1. Bio je blizu pogotku i ranije u dva navrata, ali je uspio zabiti kada je s ruba kaznenog prostora tukao desnom nogom, lopta je okrznula Javija Garciju, malo promijenila smjer i prevarila bespomoćnog Harta.

U 85. minuti, novo slavlje gostiju. Kolarov je izveo slobodni udarac s desne strane, lijevom nogom. Zavrnuo je loptu prema petercu koju nitko nije dirao, te je ona završila iza leđa nespremnog Casillasa za novo vodstvo gostiju i euforiju na tribinama gdje su se smjestili mnogobrojni navijači Cityja.

No, ta radost je kratko trajala. U 87. minuti, Benzema je još jednom izjednačio. Odlično je ”okrenuo” svog čuvara, te prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora u kut pogodio za 2-2.

A onda je na scenu stupio Cristiano Ronaldo, u 90. minuti. Iskosa s lijeve strane zabio je niskim udarcem za svoj 39. pogodak u Ligi prvaka. Izjednačio se po tom pitanju s Didierom Drogbom. Joe Hart mogao je i bolje reagovati tom prilikom. Jose Mourinho je ”poludio” od sreće, te je klizeći na koljenima slavio taj gol. Real Madrid postao je prva momčad koja je u Ligi prvaka, ne računajući kvalifikacije, stigla do 100. pobjede!

U drugom meču grupe D Borussia Dortmund savladala je Ajax rezultatom 1:0, a gol je postigao Lewandowski.