Kvalifikacije za SP 2014: Bosna i Hercegovina 4:1 Latvija

U drugoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014 u Brazilu, naša raprezentacija upisala je drugu pobjedu. Na prepunom Bilinom Polju Zmajevi su savladali Latviju rezultatom 4:1.

Latvijci su iznenadili sve na stadionu, a vjerujemo i sami sebe kada su postigli gol u 5. minuti i to nakon kornera preko Gorkssa. Taj gol naljutio je Zmajeve koji su od tog trenutka krenuli sa napadima na protivnički gol. Jedan takav napad urodio je plodom kada je u šesnaestercu Latvije oboren Džeko, a sudija pokazuje na bijelu tačku.

Misimović je siguran iz jedanaesterca u 12. minuti.  U nastavku utakmice naši su napadali. Džeko je propustio dvije stopostotne prilike. Na vodstvo smo čekali sve do 44. minute kada Džeko asistira Pjaniću, a ovaj preciznim udarcem postiže gol. U drugom poluvrijeme naši su ušli odlučni da riješe utakmicu. U 54. minuti Pjanić se sjajno izborio za loptu i nesebično asistirao za Misketa koji zabija svoj drugi gol na utakmici.

Ostatak susreta smo rutinski odigrali. Spahić je ponovo svoje umijeće pokazao komandujući odbranom i čarobnim startovima zaustavljao protivničke igrače. Mladi Vranješ je sjajno igrao u tandemu sa našim kapitenom. Na najljepši trenutak utakmice čekali smo do 92. minute kada je Džeko fenomenalnim driblingom “slomio” dva protivnička igrača i zabio svoj 25. gol za reprezentaciju. To je bilo konačnih 4:1.

Selektor Sušić je nakon utakmice izjavio da je zadovoljan igrom svih igrača i da ga raduje što smo dobili nekoliko odličnih i pouzdanih mladih igrača. Sa dvije pobjede ostali smo na prvom mjestu naše grupe i sa puno samopouzdanja čekamo naredne utakmice sa Grčkom, Slovačkom i Litvanijom.