Kalesija 24°

“Kup Kralja”: Real bolji od Barcelone nakon produžetaka -VIDEO-

Nogometaši madridskog Reala pobjednici su španskog Kupa kralja. Ovu titulu su osvojili na najbolji način, pobjedom u finalu protiv najljućeg rivala, ekipe Barcelone, i to nakon produžetaka.

Pepe pogađa stativu nakon sjajnog skoka

Titulu pobjednika kupa je “kraljevima” donio Cristiano Ronaldo, koji je nakon sjajnog centaršuta Di Marie glavom pogodio u 102. za, ispostavit će se, veliku pobjedu. Nakon postignutog gola nogometaši Reala znalački su čuvali rezultat, ne dozvolivši Barceloni da stvori puno prilika. Ova titula Madriđanima znači puno, posebno uzme li se u obzir da je Barcelona u posljednjih nekoliko sezona bila puno uspješnija.

Utakmica je otišla u produžetke nakon što je regularnih 90 minuta završeno rezultatom 0:0. U prvom je poluvremenu Real bio bolja ekipa, a u drugom su Katalonci došli na svoje, bili su bolji i stvarali prilike. Ipak, nisu ih uspjeli realizirati, te je na kraju, zasluženo, slavio Real.

Dodajmo da je asistent kod pogotka Ronalda, Di Maria, u posljednjim trenucima susreta zaradio i drugi žuti karton, ali tad je već bilo suviše kasno da bi Barcelona iskoristila tu prednost.

**************
Ljubitelji nogometa moći će uživati u narednim danima u još dva El Clasica, budući da se Real i Barcelona sastaju u polufinalu Lige prvaka. Prvu je titulu, osvajača Kupa, osvojio Real, Barca će najvjerovatnije uzeti prvenstvo, te će ovaj okršaj u Ligi prvaka biti maksimalno uzbudljiv i predstavljat će svojevrsnu majstoricu.