Kalesija 12°

Košarkaši iz Kalesije odmjerili snage sa košarkašima Slobode: Jedna pobjeda i tri poraza

Nakon sjajnih igara protiv KK Gračanica u Kalesiji i protiv KK Silver Kingsa u Srebreniku, mladi Kalesijski košarkaši su u okviru 19. kola Regionalne košarkaške lige TK dočekali OKK Sloboda iz Tuzle.

Odigrane su 4 utakmice, i to u kategorijama: predpioniri, pioniri, kadeti i juniori.

Najmlađi Kalesijski košarkaši, predpioniri, su odigrali fantastičnu utakmicu protiv vršnjaka iz Tuzle.
Nakon lošeg otvaranja utakmice, odličan finiš 1/4 i sjajna 2/4 su donijeli prednost Kalesijcima od 10 poena razlike, 29:19.
Jasmin Tupković je dao šansu svim polaznicima škole košarke u Kalesiji, te je u drugom poluvremenu postignuto dosta manje koševa.
Ipak, na kraju su slavili mladi košarkaši KK Bosna Kalesija, a rezultat je glasio 41:39.

Pioniri, koji su u prethodne dvije utakmice razbili svoje protivnike, sa 27 i 12 poena razlike, su ovoga puta upisali visok poraz rezultatom 21:49.

Kadeti i juniori su odigrali dvije dobre utakmice protiv, evidentno, spremnije ekipe, i upisali dva poraza.
Kadeti su odigrali sjajnu utakmicu, koju su izgubili u zadnjoj minuti utakmice. Rezultat je na kraju glasio 44:51.

Juniori, iako umorni (većina kadeta nastupa za juniore) su pružili dobar otpor košarkašima Slobode.
Rezultat te utakmice je glasio 41:53.

Trener Jasmin Tupković je bio prezadovoljan igrom svojih najmlađih košarkaša, predpionira, ali i odličnom utakmicom kadeta KK Bosna Kalesija, koji su tokom cijele utakmice imali rezultatksi priključak košarkašima iz Tuzle.

-Ipak treba naglasiti sljedeće; košarkaši iz Tuzle pored sjajnih uvjeta za trening, iste obavljaju 7 dana u sedmici.
O (ne)uvjetima za trening mladih Kalesijkih košarkaša ne treba trošiti previše riječi…