Košarka: Bosna i Hercegovina 93:58 Rumunija

Večeras je košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala posljednju utakmicu u okviru kvalifikacija za Eurobasket 2013. Naši momci su ostvarili zacrtani cilj i pobijedili Rumuniju visokim rezultatom. Zahvaljujući ovoj pobjedi osvojili smo prvo mjesto u našoj grupi ispred Gruzije i Latvije.

Zmajevi su ovaj meč odigrali rasterećeno i bez pritiska, što je naravno donijelo mnoštvo lijepih i atraktivnih poteza i poena. Wright je bio u centru pažnje sa svojim zakucavanjima. U jednom trenutku vodili smo i sa 40 poena razlike, bilo je 64:24. Selektor Aleksandar Petrović je u nastavku utakmice dao priliku momcima sa manjom minutažom u ovim kvalifikacijama. Rumuni su uspjeli da smanje prednost i na kraju se susret završio pobjedom Zmajeva od 35 poena razlike.

Teletović je bio najefikasniji sa 15 poena, dok su Đedović, Wright i Mitrović postigli po 12 poena. Posebno raduje to što su se svi naši košarkaši upisali u strijelce u večerašnjoj utakmici.