Košarka: BiH 99:83 Holandija

Reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je, kako se na kraju ispostavilo, ubjedljivu pobjedu protiv selekcije Holandije. Naši košarkaši igrali su ovu utakmicu pod imperativom pobjede. Dobro smo otvorili susret; Teletović je pogađao za tri poena, a raspoložen je bio i Wright, koji je imao nekoliko atraktivnih blokada. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 49:36.

Drugo poluvrijeme smo, kao po nepisanom pravilu, otvorili loše. Holanđani rješavaju treću dionicu u svoju korist 32:15. U posljednjoj četvrtini stvar u svoje ruke preuzima naš najbolji košarkaš Mirza Teletović. Nije bilo pozicije iz koje Mirza nije pogađao. Na kraju su naši momci slavili rezultatom 99:83, uz sjajan učinak Teletovića od 34 poena.

Ovom pobjedom Bosna i Hercegovina je zadržala šanse za odlazak na Eurobasket 2013.