Kalesija 17°

Komšijski derbi u Kikačima pokvarili navijači

FK Mladost Kikači, nesretno ispadanje u niži rang
Arhiv

U okviru 19.kola Druge lige TK “Jug” danas je u Kikačima odigrana derbi utakmica između Mladosti Kikači  i Mladosti 78 iz Donjih Vukovija. I jedna i druga ekipa bore se za ulazak u veći rang takmičenja odnosno u Prvu ligu TK.

Bolji u komšijskom duelu bili su fudbaleri Mladosti iz KIkača koji su sa 2:1 savladali svoje protivnike. Domaća momčad već u desetom minutu preko Gavranovića a pred sami kraj drugog poluvremena na 2:0 povisio je Jašarević. Sa velikom prednošću domaći su otišli i na odmor. Na samom početku drugog poluvremena gosti pokazuju malo više od igre dajući do znanja da su došli po bodove u Kikače.

Kada su svi mislili da će ova sportska priča dobro završiti na scenu su stupili navijači obje ekipe koji su na desetak minuta prekinuli utakmicu prvo verbalnim, a zatim i fizičkim obračunom, pa je posla bilo i za pripadnike PS Kalesija. Nakon što su se strasti smirile, utakmica je nastavljena istim tempom kao i u prvih sat vremena igre do prekida utakmice. Prijetili su i jedni i drugi, ali promjene rezultata nije bilo. U 78.minutu gosti smanjuju prednost na 2:1, te time utakmicu u samoj završnici prave još boljom i zanimljivijom za gledaoce.

Kikačani su uspjeli do kraja utakmice sačuvati rezultat, te time su korak do ulaska u veći rang takmičenja.