Kalesija 16°

Kalesijskim odbojkašima jedan bod u Mostaru, utakmica ŽOK Bosne odgođena zbog bolesti odbojkašica

U subotu (12.11.) kalesijki odbojkaši su u Mostaru igrali utakmicu 7. kola Prve lige FBiH.
Prije ovoga kola OK Bosna Kalesija se nalazila na drugoj poziciji, iza HOK Domaljevac, sa omjerom pet pobjeda i jedan poraz.

Utakmica je riješena tek nakon pet setova, a više koncentracije u finišu je imala domaća ekipa.
Na ovoj utakmici je osvojeno čak 200 poena, a iako poraženi u ovoj utakmici, odbojkaši iz Kalesije su osvojili 101 poen, naspram 99 poena ekipe iz Mostara.

Prva dva seta domaćin je riješio u svoju korist, ali naredna dva seta idu u korist Bosne,  25:27 a zatim i 9:25, ali u odlučujućem setu nisu imali snage.
Ipak i jedan osvojeni bod je dovoljan da i nakon ovoga kola budu na drugoj poziji.

OK Mostar – OK Bosna Kalesija 3:2 (99:101) 25:21, 25:17, 25:27, 9:25 i 15:11

Zbog bolesti odbojkašica iz Kalesije odgođena utakmica 7. kola

—Nakon očajnog otvaranja sezone i čak četiri uzastopna poraza, odbojkašice iz Kalesije su u zadnje dvije utakmice upisali pobjede, te pobjegli sa dna tabele.

U utakmici 7. kola odbojkašice su trebale gostovati u Gračanici, ali je ova utakmica odgođena zbog bolesti odbojkašica iz Kalesije, stoji na zvaničnom portalu Odbojkaškog Saveza FBiH.
Termin odigravanja utakmice će se naknadno odrediti.