Kalesija 13°

Kalesijski odbojkaši prvaci jesenjeg dijela Superlige FBiH/ Odbojkašice slavile u Mostaru

OK Bosna Kalesija ove sezone igra sjajno, a prije posljednjeg kola prvog dijela sezone imalu su omjer od 6 pobjeda i samo jedan poraz.
Isti broj bodova su imali odbojkaši Odbojkaške Akademije (OA) Kakanj, a upravo ova dva kluba su odličivala o prvaku jesenjeg dijela prvenstva Superlige FBiH.
Prepuna sala MSŠ Kalesija bila je mjesto odigravanja derbija 8. kola i kompletne sezone, a gosti iz Kaknja nisu imali skoro nikakve šanse protiv odličnih kalesijskih odbojkaša i sjajne podrške sa tribina.

Domaći odbojkaši su odlično otvorili ovaj meč, te cijelim tokom prvog seta bili dominantna ekipa. Niti jednog trenutka nije bilo upitno kome će pripasti prvi set, a konačnih 25:13 je bilo i više nego zasluženo.
U drugom setu je viđena još kvalitetnija odbojka, ali i velika nervoza na terenu, naročito kod gostujućih odbojkaša. Domaćin je vrlo brzo došao do 6:0, ali nakon “time out-a”, gosti dolaze u vodstvo 8:11. Do kraja seta ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a veliki pritisak na sudije su vršili igrači Kaknja, kao i njihov trener.
Zahvaljujući nekolicini odličnih poteza, ali i uz dozu sportske sreće, i drugi set pripada domaćinu, rezultatom 26:24.
Nervoza kod odbojkaša Kaknja se prenijela i u treći set, u kojem su mnogo više vodili računa o sudijskim odlukama, nego li čuvanju svog polja od sjajnih i raznovrsnih napada odbojkaša iz Kalesije, koji su ovaj set odigrali rutinski, uz konačan rezultat 25:17.
Bolji od ostalih u dresu OK Bosna su bili tehničar Aldin Džafić, te u ovoj utakmici sjajni smečer Selmir Bešlić.

OK Bosna Kalesija – OA Kakanj 3:0 (25:13, 26:24, 25:17)

Pobjedom protiv Kaknja, kalesijki odbojkaši su postali jesenji prvaci Superlige FBiH, a odlična igradaje nadu da ljubitelji odbojke od naredne sezone u Kalesiji ponovo gledaju premijerligašku odbojku.
U razgovoru za naš portal, trener OK Bosna, Adnan Karić, nije krio zadovoljstvo odličnom partijom svojih odbojkaša, uz pohvale za sjajnu podršku sa tribina.
Iako je ovom utakmicom završen prvi dio sezone, OK Bosna već narednog vikenda igra novu utakmicu u sali MSŠ Kalesija, kada dočekuju tuzlansko Jedinstvo. U desetom kolu gostuju u Sarajevu, nakon čega će uslijediti zimska pauza.

— U istom terminu odbojkašice ŽOK Bosna Kalesija su igrale svoju utakmicu 9. kola Superlige FBiH za odbojkašice, u kojoj su slavile pobjedu rezultatom 1:3 u setovima.
ŽOK Bosna Kalesija nakon devet kola ima omjer 6 pobjed ai 3 poraza, što je doovljno za četvrtu poziciju.
OK Mostar – ŽOK Bosna 1:3 (16:25, 25:14, 22:25, 22:25)