Kalesija 18°

Kalesijski imami nadigrali Novinare TK/ Novinari kao “izazivači” žele novu utakmicu

Jučer (srijeda, 27. april) u 17.30h na stadionu FK Sloga u Tojšićima, odigrana je revijalna utakmica između reprezentacije Novinari TK i imama Medžlisa Kalesija.

foto arhiv
foto arhiv

Zadnja utakmica između ove dvije ekipe je završila visokom pobjedom ekipe novinara od 7:3, protiv oslabljene ekipe imama.
Ovaj put imami su nastupali u dosta jačem sastavu, predvođeni kapitenom FK Sloga, Suadom Tabalovićem.
Imami su od samog početka diktirali tempo utakmice i držali loptu u svom posjedu.

Golman ekipe imama, Mirsad Sakić, skoro da i nije imao posla tokom 90 minuta igre.
Osim jake zadnje linije predvođene Tabalovićem, protivnički napadi su većinom prekidani na sredini terena od strane Nevresa Fatića, koji je bio ujedno i glavni kreator igre kalesijskih imama.

Nakon prvih 45 minuta igre, novinari su gubili sa 2:0, a oba gola je postigao Tabalović, šutevima sa preko 20m.
Fahrudin Sinanović, koji je sa klupe predvodio ekipu novinara, je u drugom poluvremenu pokušao sa nekoliko rotacija, a šansu je dobio i novi golman, ali to nije urodilo plodom.
Nakon 10-tak minuta igre u drugom poluvremenu, nakon centaršuta Miralema Pjanića na drugu stativu, Ibrahim Aljić lob udarcem prebacuje istrčalog golmana za 3:0.

Do kraja utakmice igra se preselila na polovinu ekipe kalesijskih imama, ali bez konkretnih prilika za gol.
Avdo Avdić i Samir Karić, koji su predvodili napad ekipe novinara, tokom cijele utakmice nisu uspjeli zaprjetiti golu Sakića.
Ekipa imama se do kraja utakmice oslonila na kontra napade, te su u nekoliko navrata dolazili u izgledne situacije, ali realizacije nije bilo.

U zadnjim sekundama utakmice, sudija je dosudio nepostojeći, blago rečeno – smiješan, penal za reprezentaciju Novinara TK.
Odluka je izmamila osmjeh kod igrača obje ekipe.
Realizacijom penala, novinari su smanjili rezultat na 3:1, a odmah nakon toga je odsviran i kraj utakmice.

*Kalesijski imami su zasluženo slavili u ovoj utakmici, te se „osvetili“ za visok poraz u prethodnom meču.
Novinari su nakon utakmice tražili termin za revanš, u kojem će oni nastupati kao „izazivači“.