Kalesija 10°

Kalesijske odbojkašice upisale treću uzastopnu pobjedu

Odbojkašice iz Kalesije su u prvom dijelu sezone Prve lige FBiH upisale samo dvije pobjede, a nakon poraza na otvaranju drugog dijela prvenstva, ŽOK Bosna Kalesija je upisala tri uzastopne pobjede.
Nakon Vogošće i Mostara, kalesijske su savladale i HOK Čapljina.

— U subotu (24. mart) u sali MSŠ Kalesije je gostovala ekipa iz Čapljine, koja je nakon 13 kola zauzima pretposljednju pozicju na tabeli Prve lige FBiH.
Nakon sjajne igre i pobjeda protiv Vogošće na domaćem terenu, a zatim i u Mostaru,očekivala se sigurna pobjeda domaćih odbojkašica.

Igra i rezultat u većem dijelu prvog seta je nagovještavao sigurnu pobjedu ŽOK Bosne, ali u finišu seta dolazi do opuštanja i pada koncentracije, pa gošće više sretno nego spretno osvajaju prvi set rezultatom 23:25.
U drugom i trećem setu viđena je sjajna igra kalesijskih odbojkašica, a igračice iz Čapljine niti jednog treutka nisu opravdale rezultat prvog seta. Drugi set je završio rezultatom 25:13, a treći 25:14.
Nažalost, nakon dva odlična seta, ponovo pad u igri domaćina, pa gošće dolaze do pobjede od 17:25, što im je garantovalo jedan bod u ovoj utakmici.
ŽOK Bosna Kalesija je bila evidentno kvalitetnija ekipa, pa su u petom setu igrali tek onoliko koliko je dovoljno da upišu novu pobjedu.
Rezultat 15:12 u petom setu je bio dovoljan za treću uzastopnu pobjedu.

U 15. kolu ŽOK Bosna putuje u Srebrenik kod ekipe OK Gradina-Herceg.

ŽOK Bosna Kalesija  – HOK Čapljina 3:2 (105:59) (23.25 25:13 25:14 17:25 15:12)

—Nakon 14. kola ŽOK Bosna Kalesija i dalje zauzima šestu poziciju, ali sa velikom bodovnom prednošću u onosu na pratioce.
Prema formi i rezultatima u drugom dijelu prvenstva, ispred kalesijkih odbojkašica je samo lider na tabeli, OK Kakanj, pa sa žaljenjem konstatujemo da je do kraja prvenstva ostale tek četiri utakmice.
Ukoliko Uprava kluba na kraju prvenstva zadrži ovaj igrački kadar, uz jednu ili dvije nove igračice, Kalesija bi u narednoj sezoni imala klub koji bi se borio za sami vrh tabele, i povratak u Premijer ligu BiH.