Kalesija 13°

Kalesijske odbojkašice osvojile bod na gostovanju u Goraždu

U 14. kolu ŽOK Bosna Kalesija je trebao gostovati kod ŽOK Napredak, ali ova ekipa je odustala od daljnjeg takmičenja u okviru Superlige FBiH pa je pobjeda pripala kalesijskim odbojkašicama službenim rezultatom 0:3.
Danas (nedjelja, 17. mart) u okviru 15. kola kalesijske odbojkašice su gostovale u Goraždu, odakle su donijele novi bod.

Iako su domaće odbojkašice bolje otvorile utakmicu i povele sa 2:0 u setovima, u nastavku su odbojkašice iz Kalesije zaigrale nešto bolje i izjednačile na 2:2. U odlučujućem petom setu domaće odbojkašice su bile bolje i slavile sa 15:10.

Sa jednim bodom iz Goražda, ŽOK Bosna Kalesija nakon 15 utakmica ima 26 bodova, što je doovljno za četvrtu poziciju na tabeli.
Podmlađeni sastav ŽOK Bosna Kalesija će ovu sezonu završiti u gornjem dijelu tabele, što je veliki uspjeh za ovaj klub koji sa klube predvodi  Rašid Tubić.

OK Goražde – Žok Bosna Kalesija 3 : 2 (25:16 25:18 23:25 16:25 15:10)