Kalesijci ponovo pognute glave sa gostovanja: Mladost 4 – 1 Bosna

U okviru 8. kola Druge lige FBiH, kalesijska Bosna je gostovala u Tinji kod ekipe Mladosti.
Nakon poraza u derbi utakmici protiv Radničkog u Lukavcu (3:0), Bosna je upisala još jedan visok poraz na gostujućem terenu, sa kojim polako gubi korak sa vodećim dvojcem, ekipom Mramora i Radničkog.

Bosna je na samom početku povela sa 0:1, a strijelac je bio Šemsudin Džanić nakon sjajne akcije fudbalera iz Kalesije.
U prvom dijelu utakmice gostujući igrači su bili dosta bolja ekipa, a rezultat je mogao biti povoljniji da su iskoristili još dvije odlične šanse pred golom domaćina.

Oko 30-te minute utakmice uslijedio je petominutni prekid, nakon što su 3 navijača domaće ekipe uletila na tribinu sa navijačima iz Kalesije.
Intervenisala je i policija, a na svu sreću niko od navijača iz Kalesije nije povrijeđen.

U samom finišu prvog poluvremena domaća ekipa postiže dva gola, i na odmor odlaze sa rezultatom 2:1.
Početkom drugog poluvremena dosuđen je i penal za Mladost, nakon kojeg je rezultat glasio 3:1.
Prema riječima navijača iz Kalesije koji su prisustovali utakmici, 4. gol domaće ekipe je bio pravo remek djelo, kada je jedan igrač iz Tinje nakon solo akcije savladao Smajlovića za konačnih 4:1.

Igrači FK Bosna Kalesija i ovoga puta imali odličnu podršku 40-tak “Gazija”, koji su do sada na svakoj utakmici pratili ekipu Bosne.

Za ekipu FK Bosna Kalesija su nastupali:
Smajlović – Fejzić – Hibić – Lokmić- Mustafić – Mujkić- Kitić – Džilić – Beširović – Džanić – Zulić

-U okviru 7. kola, FK Bosna se trebao sastati sa ekipom Hajduka iz Orašja, međutim ta utakmica se nije odigrala, nakon što je delegat utakmice utvrdio nepravilnosti pri registraciji igrača iz Orašja.
Rezultat te utakmice će (vjerovatno) glasiti 3:0, što ekipi iz Kalesije donosi trenutno 3. poziciju, ispred Sloge iz Tojšića.