Nakon što je završio svoju avanturu u dresu FK Sarajevo, Kalesijac Mirza Mustafić je veoma brzo pronašao novi angažman – i to veoma zanimljiv. Naime, Mustafić je postao novi igrač Bali Uniteda, ekipe koja se takmiči u elitnom rangu fudbala u Indoneziji.
U razgovoru za zvaničnu stranicu svog novog kluba Mustafić je istakao da želi doprinijeti dobrim rezultatim Bali Uniteda, te da se radi o veoma profesionalnom klubu i sjajnom okruženju.
“Želimo da postignemo uspjeh i ostvarimo naše ciljeve. Spreman sam za izazove i vidimo se na stadionu”, poručio je veznjak navijačima svog novog kluba.

Bali United je dva puta osvajao titulu prvaka Indonezije. Roster tima sastavljen je uglavnom od domaćih igrača, tu je nekoliko stranaca, ponajviše Nizozemaca. Pored Mustafića, Bali je početkom godine pojačao i Crnogorac Boris Kopitović, a u ekipi je i Brazilac Joao Ferrari.
Podsjećamo, Mustafić se nakon tri godine provedene na Koševu ovog ljeta rastao sa Bordo timom s kojim ima osvojen jedan Kup naše zemlje. 27-godišnjak ima i jedan nastup za seniorsku selekciju Luksemburga.
