Kalesija 19°

Kalesijac Emir Halilović osvojio prvo mjesto na šahovskom turniru u Tuzli

U organizaciji RICHMOND PARK SCHOOLS i Tuzlanskog šahovskog kluba “SLOBODA“ kao tehničkog organizatora, u subotu 01.12.2018. godine sa početkom u 10.00 sati održan 3. Turnir u šahu. Pravo nastupa su imali učenici osnovnih škola Tuzlanskog kantona.

Na turniru je nastupilo 93 djevojčica i dječaka iz Tuzle, Lukavca, Kalesije, Doboj-Istoka, Srebrenika, Gračanice i Gradačca podijeljenih po razredima i to od 1 do 9 razreda.

Ova manifestacija je postala najmasovnije takmičenje u šahu u Tuzlankom kantonu za učenike osnovnih škola.

Turnir je otvorio direktor osnovne škole Sadmir Delić koji je obratio prisutnima i dao kratke informacije o školi kao i njenoj organizacionoj sposobnosti za sportske manifestacije. Prvo mjesto u kategoriji osmih razreda osvojio je Halilović Emir, dok je treće mjesto u kategoriji šestih razreda osvojio Halilović Haris.

 

Rezultati:

DRUGI RAZRED (dječaci)

Jahić Omer (zlatna medalja)

Mandžuka Adin (srebrna medalja)

DRUGI RAZRED (djevojčice)

Džambo Amina (zlatna medalja)

Altumbabić Emina (srebrna medalja)

TREĆI RAZRED (dječaci)

Hrnčić Amer (zlatna medalja)

Osmanbegović Benjamin (srebrna medalja)

Imamović Erik (bronzana medalja)

ČETVRTI RAZRED (dječaci)

Babajić Imran (zlatna medalja)

Hurić Mahir (srebrna medalja)

Yixuan (bronzana medalja)

ČETVRTI RAZRED (djevojčice)

Demirović Lamija (zlatna medalja)

Letić Anela (srebrna medalja)

PETI RAZRED (dječaci)

Ćulum Sanjin (zlatna medalja)

Mšišić Muhamed (srebrna medalja)

Konjić Haris (bronzana medalja)

ŠESTI RAZRED (dječaci)

Babić Amer  (zlatna medalja)

Rašidbegović Davud (srebrna medalja)

Halilović Haris (bronzana medalja)

ŠESTI RAZRED (djevojčice)

Babajić Ehlimana (zlatna medalja)

Mujkić Berina (srebrna medalja)

SEDMI RAZRED (dječaci)

Osmić Enis (zlatna medalja)

Tanasković David (srebrna medalja)

Memišević Omar (bronzana medalja)

SEDMI RAZRED (djevojčice)

Letić Selma (zlatna medalja)

OSMI RAZRED (dječaci)

Halilović Emir (zlatna medalja)

Isabegović Bakir (srebrna medalja)

Ibričić Semir (bronzana medalja)

OSMI RAZRED (djevojčice)

Hodžić Elma (zlatna medalja)

Osmanović Lejla (srebrna medalja)

Jahić Selma (bronzana medalja)

DEVETI  RAZRED (dječaci)

Čajić Mirsad (zlatna medalja)

Omić Ismar (srebrna medalja)

DedićSulejman (bronzana medalja)

DEVETI  RAZRED (djevojčice)

Barač Una (zlatna medalja)

Najuspješnijim djevojčicama i dječacima, medalje, diplome i pehare je podijelio direktor Mađunarodne osnovne škole Tuzla, Sadmir Delić.

Glavni sudija turnira je bio Boris Budimir mađunarodni sudija, dok su njegovi pomoćnici bili Sabahudin Buljubašić, Ramiz Avdić, Mirza Atlić i Rafo Andrić.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija: Otvorena savremena benziska pumpa i autobuska stanica, inves …

JU Veterinarski zavod Tuzlanskog kantona izdaje upozorenje i preporuke …

Zašto visoke temperature uzrokuju glavobolje i šta možete učiniti …

Majke Srebrenice i preživjele žrtve genocida obišli mjesta masovnih …

Tragičan kraj: Pronađeno tijelo jednog utopljenika u Drini, za drugi …

Neumski hotelijeri zadovoljni sezonom, pronalazak kvalitetne radne sna …

CLOSE
CLOSE