Kalesija 14°

Juniori Bosne prvaci Tuzlanskog kantona

Juniori FK Bosna iz Kalesije prvaci su Tuzlanskog kantona za sezonu 2012/2013. godina. Oni su u gostima uspjeli savladati ekipu Mramora rezultatom 1:2. Oba pogotka za našu momčad postigao je mladi Anel Alibašić koji je ujedno i prvotimac seniorskog tima. Kalesijci su došli u vodstvo sredinom prvog poluvremena, kad na asistenciju Edina Osmanovića loptu iza gola golmana Mramora, šalje Alibašić.

Do kraja prvog poluvremena domaći su izjednačili nakon “navlakuše” sudija koji su u samo nekoliko minuta dosudili dva jedanaesterca, ali na sreću golman Bosne Ermin Baručić jedan udarac sa bijele tačke je odbranio. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1 iako su tokom cijelog prvog poluvremena bolji bili fudbaleri Bosne. Iako sa igračem manje u drugom poluvremenu fudbaleri Bosne su pružali otpor Mramoru koji je po svaku cijenu pokušao doći do pobjede. Međutim iz jedne kontre, Aliubašić bježi svojim čuvarima te postavlja konačan rezultat 1:2 te time osigurava titulu prvaka. Ovo je dokaz da se rađaju zvijezde na koje će seniorski tim u narednoj sezoni moći računati.