Kalesija 14°

I sa Mourinhom, Lyon neosvojiva tvrđava za Real/ Chelsea osigurao 1/4 finala!? -VIDEO-

Najtrofejniji fudbalski klub, Real iz Madrida, je ponovo ostao bez punog plijena na Lyonovom “Gerlanu”.

Nakon očajnog prvog poluvremena od strane oba tima, drugi dio utakmice je bio dosta bolji i atraktivniji za navijače oba kluba.
Ulog je naravno bio preveliki, te se nije ni očekivao atraktivan i otvoren fudbal.
Real želi nakon dugog niza godina proći u 1/4 finala, a Lyonje želio nastaviti svoj niz protiv tima iz Madrida.

Mourinho je u drugom poluvremenu u igru poslao bivšeg Lyonovog igrača, Benzemu, koji je u svojoj prvoj akciji postigao pogodak, nakon što je napravio mali slalom kroz šesnaesterac odbrane Lyona.
Lyon je posle toga krenuo u napade na gol Reala, te je svoju šansu dobio i kalesijac Pjanić.
U 83.min, upravo nakon slobodnog udarca Pjanića, Lyon je došao do izjednačenja. Miralem je uputio udarac prema golu Casillasa, ali je lopta nakon odbijanja od živog zida došla pred gol Reala gdje se najbolje snalazi defanzivac Chris koji spušta loptu do Gomisa, koji rutinski pogađa za 1:1.

– Real ima dobar rezultat pred uzvrat, ali protiv Lyona im je uvijek trebalo nešto više…

U drugoj utakmici u Kopenhagenu, Chelsea je upisao sigurnu pobjedu protiv ovogodišnjeg iznenađenja LP.
Anelka je postigao dva pogotka, po jedan u oba poluvremena (17., 54.min).
Chelsea je na taj način skoro osigurao prolaz među 8 najboljih ekipa, a Danska ekipa je već davno ispunila svoj cilj u ovom takmičenju.

Sutra se sastaju prošlogodišnji finalisti ovog takmičenja Inter i Bayern, sa direktnim prijenosom na BHT1.
U drugoj utakmici se sastaju Marseille i Man. United.