Kalesija 11°

Gornji Rainci: Odigrane četvrtfinalne utakmice turnira „Bajro Čamdžić“

14. memorijalni malonogometni turnir „Bajro Čamdžić“, koji se igra u Gornjim Raincima ulazi u završnu fazu. Večeras (ponedjeljak) su odigrane četvrtfinalne utakmice. U prvoj utakmici ekipa „Mujo Hasanović“ je rezultatom 2:1 pobijedila ekipu „Zmaj Alpam“ iz Tuzle.
U drugoj utakmici „Latifi 2“ je bio bolji od ekipe „Salih Zulić“ i pobijedio 3:1. Plasman u polufinale obezbijedila je i ekipa „Senad Mešić – Čiča“, koja je u odličnoj utakmici rezultatom 3:1 pobijedila „Oluju“ iz Sapne. Četvrta večerašnja utakmica nije odigrana do kraja. Naime, utakmica „PP Zekarić“ (Tuzla) – AŠ „Volan“ je prekinura početkom drugog poluvremena kod rezultata 1:0 za „PP Zekarić“. Prekid je izazvao igrač ekipe „AŠ Volan“ Mirnes Fazlić, koji je nogom udario suca Mirnesa Mujanovića – Čikala nakon što ga je sudac isključio na 2 minuta zbog opasnog i neopreznog strata nad golmanom. Predstavnici
ekipe „AŠ Volan“ su osudili nepromišljeni postupak svog igrača, te uputili izvinjenje organizatorima, sucima i protivničkoj ekipi. Kajanje zbog incidenta izrazio je i Mirnes Fazlić.

Polufinalne utakmice igraju se sutra, u utorak, sa početkom u 20,00 sati. U prvoj polufinalnoj utakmici sastaju se „Mujo Hasanović“ – „PP Zekarić“, a u drugoj će snage odmjeriti „Latifi 2“ i „Senad Mešić – Čiča“.

Turnir se završava u srijedu, 18. jula, kada su na rasporedu finalne utakmice. Na turniru je učestvovalo 37 ekipa.