Kalesija 23°

Galatasaray srušio United, Juventus pregazio Chelsea!

U derbi utakmici 5. kola Lige prvaka Juventus je u Torinu golovima Quagliarele u 38, Vidala u 61. i Giovinca u 90. minuti savladao Chelsea sa 3:0. Stara dama na taj način je preskočila prvaka Evrope na drugom mjestu te sada ima 9 bodova. Londonski plavci ostali su na 7 bodova.
Juve je propustio priliku za vodstvo već u četvrtoj minuti pošto je Stephan Lichtsteiner iz neposredne blizine pogodio stativu. Pet minuta kasnije nakon prodora Oscara, koji je prošao nekoliko igrača Juventusa i uposlio Edena Hazarda, šut Belgijanca odbranio je golman domaćina Gianluigi Buffon.

Na drugoj strani udarac Claudija Marchisija sa 10-ak metara zaustavio je golman aktuelnog evropskog prvaka Petr Čech. Dominacija Juventusa krunisana je vodstvom u 38. minuti. Andrea Pirlo je pucao, a Fabio Quagliarella postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu gostiju. Ubrzo je Juve mogao povećati prednost, no Cole je izbacio loptu sa gol-linije.

Hat-trick Adriana

Juventus je nastavio sa ofanzivom u drugom poluvremenu, ali je udarce Pirla u 58. minuti sa 25 metara i Quagliarelle minut kasnije odbranio Čech. Žestok pritisak italijanskog tima urodio je plodom u 61. minuti – Arturo Vidal je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je Sebastian Giovinco u posljednjim trenucima.

U drugoj utakmici grupe E Shakhtar je na gostovanju u Norveškoj deklasirao Nordsjaelland sa 5:2, a hat-trick je postigao Adriano. Iako su domaću u dva navrata bili u prednosti, bodovi su pripali Ukrajincima koji sa 10 bodova zauzimaju vrh tabele.

Valencija i Bayern su na Mestalii podijelili bodove odigravši 1:1. U prvoj utakmici u grupi F koja je odigrana ranije Lille je na gostovanju savladao BATE sa 2:0.

U fantastičnoj atmosferi na stadionu u Istanbulu Galatasaray je ostvarila veliku pobjedu protiv Manchester Uniteda u grupi H. Pogodak vrijedan tri boda koji Turke kolo prije kraja grupne faze ostavlja na drugoj poziciji i sa velikim šansama za osminu finala postigao je Yilmaz u 54. minuti. Bio je ovo prvi poraz Uniteda koji je u Istanbulu nastupio u šarolikom sastavu s obzirom na to da je ranije obezbijedio prolaz u narednu rundu takmičenja.

Cluj je bio bolji od Brage 3:1. Za pobjedničku ekipu trostruki strijelac bio je Rui Pedro u 7, 15. i 33. minuti, dok je za poražene pogodio Alan u 17. Portugalski sastav završio je utakmicu sa desetoricom pošto je Douglao zaradio crveni karton u 45. minuti.

Zakuhalo se i u grupi G. Dok je Barcelona nedodirljiva na vrhu, u borbu za drugo mjesto u zadnje kolo poravnati ulaze Benfica i Celtic. Portugalci su večeras pred svojim navijačima savladali Škote sa 2:1 te sada oba tima imaju po 7 bodova.

Grupa E

Rezultati:

Juventus – Chelsea 3:0 (Quagliarella 38, Vidal 61, Giovinco 90)
Nordsjaelland – Shakhtar 2:5 (Nordstrand 24, Lorentzen 30 – Luiz Adriano 26, 53, 81, Willian 44, 50).