Kalesija

Fudbal: Mlada reprezentacija ostala bez baraža

Mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine i Njemačke odigrale su na Koševu odličnu utakmicu čiji je rezultat glasio 4:4. Naši momci su trebali pobjedu večeras da bi se plasirali u baraž, ali nažalost nisu uspjeli.

Poveli su naši u 10. minuti nakon odlične akcije u kojoj su učestvovali Čolić, Stevanović i Đurić, u kojoj ovaj zadnji sjajno glavom postiže gol. Nakon gola naši su nastavili sa odličnom igrom, ali Nijemci iz sumnjive situacije preko Kirchoffa poravnavaju rezultat.

Već u narednom napadu naše reprezentacije prekrasan centaršut Višće koristi Milan Đurić koji još jednom glavom pogađa za novo vodstvo od 2:1. U 38. minuti fenomenalni Đurić postiže hat-trick nakon odličnog centaršuta Stevanovića.

Na početku drugog dijela nije se događalo ništa zanimljivo, a onda su Nijemci u 59. minutu iznenada smanjili na 3-2. Kirchoff se izborio za jednu loptu na desnoj strani, centrirao, a Polter isfintirao našu odbranu i pogodio mrežu Bukvića. U 65. minuti Leitner šalje projektil za izjednačenje rezultata 3:3. Naši momci i dalje su napadali.

Do novog vodstva došli smo u 74. minuti kada trostruki strijelac Đurić asistira za Grahovca a ovaj postiže gol glavom za 4:3. Nismo imali dovoljno koncentracije u samom finišu utakmice i to su Nijemci iskoristili tri minute prije kraja utakmice kada preko Poltera postižu gol za konačnih 4:4.