Kalesija 13°

Fudbaleri kalesijske Bosne na svom terenu savladali su ekipu Mramora minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac za Bosnu bio je Edin Kitić koji na asistenciju Seada Mustafića, loptu u 76.minuti šalje iza leđa gostujućeg golmana. No, kalesijci nisu tako lahko došli do pogotka. Naime u prvom poluvremenu zaprijetili su tri puta, ali nijedna lopta nije završila u golu. Tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0 s čime nisu bili zadovoljni ni domaći, ali ni gosti koji u Kalesiju nisu došli da se brane.

Drugo poluvrijeme fudbaleri Bosne su se rastrčali po terenu u želji da postignu pogodak, te se pobjedom oproste od domaćih fudbalera, s obzirom da je u ovoj sezoni ovo bila i zadnja domaća utakmica. Ali nisu u drugom poluvremenu, prijetili samo domaći, svoje prilike su imali i gosti iz Mramor, ali na visini zadatka bio je golman Enver Smajlović. Bosna je mogla do veće pobjede da su precizni u nekoliko navrata bili Kitić, Anel Alibašić i Amir Hamzić.

U posljednjem kolu fudbaleri Bosne putuju kod ekipe Mladosti, te će možemo slobodno reći okončati ovu uspješnu polusezonu s obzirom da su u proljetnom dijelu upisali deset pobjeda. Na poluvremenu utakmice naš fudbaler sa adresom prebivališta u Rusiji Mersudin Ahmetović, čelnicima Bosne uručio je novčanu donaciju, a kalesijci su se revanširali poklon slikom našeg umjetnika Mehdina Glogića.