Kalesija 23°

Fudbaleri Sloge su još jednom pokazali igračima Bosne iz Kalesije da su kvalitetniji igrači upisavši još jednu pobjedu rezultatom 2:1. Iako je otvaranju utakmice u prvih deset minuta Bosna imala dominaciju na terenu, da bi se nakon toga promijenilo sve u korist domaćina, a gosti su dolazili do lopte tek ukoliko bi bio aut ili faul.

Prvi pogodak na komšijskom derbiju postiže Mirza Šehić u 19. minuti utakmice. Drugi pogodak za veliko slavlje „Cincara“ postiže Edin Kitić u 37. minuti utakmice kada se, nakon odlične asistencije Šehića, sjajno snalazi u šesnaestercu Bosne i  šalje loptu u mrežu gostiju.

U 40. minuti utakmice sudija Admir Avdić nakon prekršaja Suljića, istom pokazuje crveni karton i put u svlačionicu. U drugom poluvremenu utakmice, početak kao iz prvog poluvremena, gosti su se probudili u prvih desetak minuta da bi nakon toga terensku inicijativu prepustili domaćinu Slogi.

Pogodak “časti” za goste postiže Edvin Zulić u 67. minuti utakmice i tako smanjuje rezultat na 2:1.Treba napomenuti da je tokom čitave utakmice oko 50 navijača Tojšićke Sloge koji sebe nazivaju “Cincarima” svojim igračima pružalo potporu navijanjem i pjesmom.

Sva službena lica na utakmici su bili sa područja Općine Kalesija, tako da su troškovi domaćinu svedeni na minimum, a i delegate utakmice Fahrudin Sinanović odrekao je se svoje dnevnice u korist Sloge.

Tojšići. Stadin Ada. Gledala oko 500. Teren: pogodan za igru. Sudija: Admir Avdić (Kalesija). Pomoćnici: Nermin Požegić  i Nesib Karić (oba Kalesija). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija). Žuti kartoni: Imamović i Suljić (Sloga),  Musić, Karić i Šmigalović (Bosna) . Crveni kartoni: Suljić (Sloga). Strijelci: 1:0 Šehić (21), 2:0 Kitić (37), 2:1 Zulić (67) .

SLOGA: Imamovć, Pilavdžić, E.Zulić, Poljaković, Tabalović, Šmigalović, Kitić (M.Zulić), Husejnović (S.Zulić), Musić (Salkanović), Suljić, Šehić. Trener: Safet Mujkić.

BOSNA: Mumunović, Fejzić, Mustafić, Musić, Karić, Požegić, Džilić, Omerović, Šmigalović (Beširević, Nezirovac), Zulić, Džanić. Trener: Asim Atlagić.