Kalesija 22°

zokbosna_gorazdeOdbojkašice Bosne na domaćem terenu došle su do četvrte ovosezonske pobjede u Superligi FBiH. One su rezultatom 3:1 savladale Goraždanke po setovima 25:15; 25:21; 23:25 i 25:17. Ovom pobjedom kalesijanke su se učvrstile na prvom mjestu, a naredne sedmice putuju na gostovanje kod ekipe Gračanice.

Prvi set domaće odbojkašice bolje otvaraju u odnosu na gošće pa je u jednom trenutku prvog seta bilo čak i trinaest poena razlike. Nekoliko sitnijih grešaka tehničara u domaćoj ekipi uspjela je svojim poenima da popravi Amela Kadić koja je početkom sezone stigla kao pojačanje u ekipu Bosne. Drugi set također pripada domaćim odbojkašicama, ali pred sami kraj seta gošće uspjevaju da preokrenu rezultat pa je u jednom trenutku bilo i 22:19, ali se domaće nisu dale iznenaditi pa i drugi set rješavaju u svoju korist. I tamam kada su domaće pomislile da će utakmicu riješiti sa 3:0, gošće u trećem setu nameću svoj tempo, koji domaće odbojkašice nisu mogle pratiti pa set završava u korist goraždanki, mnogi će reći sasvim zasluženo.

Zbog svoje borbenosti koje su pokazale, gošće su poprimile i simpatije domaće publike gdje utakmicu pratilo oko stotinjak gledalaca. U četvrti set domaće ulaze sa namjerom da upišu pobjedu, ali se u prvih desetak poena igrao poen za poen, a gošće su napravile dosta grešaka prilikom servisa, dok kod domaćih nije funkcionisao blok. No, u drugom dijelu četvrtog seta domaće odbojkašice se rezultatski odmiču od gošći tako da je na kraju set završio 25:17.

U ranijim izjavama za naš portal trener Rašid Tubić je najavljivao ulazak u Premijer ligu BiH, a njegove igračice na dobrom su putu da to i ostvare. Ono što raduje je i informacija da je uprava kluba, na početku sezone pogodila sa pojačanjima tako da ulogu glavne igračice na terenu preuzima Elma Karab egović koja sa Ernom Sinanović dosi najveći dio poena.

“Ja sam zadovoljan igrom odbojkašica, nadam se da će ovim tempom nastaviti i u narednim utakmicama i da ćemo vratiti staru slavu odbojke u Kalesiju”, kazao je za Kalesija online predsjendik kluba Sadrija Lipovica.