Kalesija 14°

FOTO I VIDEO: Bosna savladala Dinano iz Donje Mahale sa 7:1

bosnaUčenjem Fatihe i minutom šutnje počela je današnja utakmica na Gradskom stadionu u Kalesiji gdje su se sastali Bosna i Dinamo iz Donje Mahale. Tek što je utakmica počela domaći su krenuli prema golu gostiju, a krivac za vodstvo od 1:0 bio je Suad Tabalović u drugoj minuti utakmice. Nedugo nakon toga, tačnije u sedmom minutu na 2:0 povisio je Edin Karić. Nakon toga, igralo se smireno i od noge do noge, a akcije koje su kretale od iskusnog Amira Hamzića završavale su iza gola gostiju. Gosti su izgledali izgubljeno jer nisu očekivali ovako brzu igru, a sa ivice šesnaesterca na 3:0 povisio je Rusmir Lolić.

No, bosna ne bi bila to što jest da u ovakvim utakmicama ne primaju i golove. Tako je napadač gostiju pobjegao zadnjoj liniji domaćih, a u šesnaestercu ga ruši neiskusni golman Bosne Muamer Bukvar koji je od prve minute startao umjesto prvog golmana Envera Smajlovića. Siguran sa bijele tačke bio je je Samir Smajlović koji smanjuje rezultat na 3:1. Sa ovim rezultatom se i otišlo na odmor. Vrijedi napomenuti da su navijači Bosne iz Kalesije u 28.minutu prvog poluvremena pripremili spektakl kojim su odali počast svojim kolegama sa tribina Jasminu i Nerminu Zuliću koji su u nedjelju stradali u saobraćajnoj nesreći u Memićima.

Početkom drugog poluvremena uvidjevši da ne mogu puno postići napadima, gosti su se vratili na svoju polovinu, gdje su presijecali napade domaćih. No, to im nije baš mnogo pomoglo jer u 55.minutu na 4:1 povisio je Amir Hamzić, a nedugo nakon toga izvanredan gol je postigao i Samir Memišević koji postavlja rezultat 5:1. Zbog visokog rezultata i straha od potpunog potopa u Kalesiji, gosti su svoju odbranu pomjerili na dvadesetak metara, a njihovu neopreznost najbolje koristi Alibašić u 70.minuti kada ga u šesnaestercu ruše odbrambeni igrači, što je glavni sudac okarakterisao kao novi penal. Siguran sa bijele tačke za rezultat od 6:1 i svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Amir Hamzić.

Treneru Bosne Ibri Mahmutoviću to nije bilo dovoljno pa je izvršio i tri izmjene kako bi pojačao napad i kako bi se postiglo što više golova. Nekoliko puta po desnoj strani je prolazio i povratnik u klub Edib Jukić, no sve njegove lopte završavale su u nogama gostiju. Konačan rezultat utakmice postavio je Suad Tabalović koji sa svojim drugim golom stavlja tački na “i” te je na kraju rezultat glasio 7:1.

FK Bosna: Muamer Bukvar, Elvir Majdančić, Admir Mujanović, Suad Tabalović, Samir Memišević, Anel Alibašić, Rusmir Lolić (Sead Mustafić), Amir Hamzić, Edin Karić (Edib Jukić), Ajdin Salkić (Jasmin Poljaković), Edin Kitić. Trener: Ibro Mahmutović.

FK Dinamo: Nikola Vicentić, Nan Živković (Đuro Klajić), Đuro Filipović, Mario Damjanović (Pejo Klajić), Stjepan Ević, Samir Smajlović, Nikola Mitrović, Ivan Pejić, Zvonko Đurić, Mario Božić, Tomislav Maskaljević. Trener: Samir Smajlović.