Kalesija 16°

FK Bosna ponovo tone u prosječnost Druge lige FBiH: Dizdaruša slavila u Kalesiji

FK Bosna Kalesije je u krizi!
Od mogućih 18 bodova u posljednjih 6 kola,  klub iz Kalesije je osvojio tek 4! Pored neriješenog rezultata sa ekipom Mramora, Bosna je upisala pobjedu protiv Hajduka iz Orašja, i to službenim rezultatom 3:0.
U okviru 11. kola u Kalesiju je doputovala Dizdaruša Brčko, i zadala novi udarac već uzdrmanoj ekipi Bosne…

Nakon velikih rezova u FK Bosna pred početak sezone 2011./2012., u Kalesiji se nakon dužeg vremena ponovo osjetila fudbalska euforija.
Novi predsjednik kluba, nova Uprava, sedam novih igrača, i još nekoliko promjena u, i oko kluba, su bili dovoljni da tribine stadiona u Kalesiji, nakon dugo vremena, ne budu prazne.
Odličnu atmosferu su podrgrijali i odlični rezultati na početku sezone, kada se Bosna u jednom trenutku nalazila i na vrhu tabele.

Statistika govori sljedeće; na zadnja tri gostovanja ekipa Bosne je primila čak 12 golova, a u posljednje tri utakmice na domaćem terenu postigla tek 1 gol (izuzmemo li pobjedu protiv Hadjuka službenim rezultatom).

U okviru 11. kola u Kalesiju je doputovala ekipa iz Brčkog.
Domaćin, koji očigledno ima problema sa ekipama koje igraju “bunker”, 90 minuta terenske inicijative nije pretočio i u dobar rezultat.
Gosti su igrali odličnu odbranu cijelim tokom utakmice, a jedinu priliku za gol su znalački iskoristili. Pogodatk za 0:1 desetak minuta prije kraja meča  je ekipi Dizdaruše osigurao nova 3 boda.Ekipa iz Brčkog je na ovaj način preskočila Bosnu na tabeli Druge lige FBiH.

“Znali smo da je ekipa iz Brčog u Kalesiju stigla da odbrani svoj gol. Imali smo nekoliko dobrih prilika za gol u prvom poluvremenu koje nismo iskoristili. Drugo poluvrijeme smo odigrali pod pritiskom, što su gosti znali iskoristiti.  U zadnjim utakmicama nam nedostaje i malo sportske sreće” – govori za Kalesija Online Elvin Suljić, koji je za ekipu Bosne u ovoj sezoni postigao 5 golova.