Kalesija 12°

FK Bosna ponovo razočarala domaće navijače, utakmica Sloge prekinuta jer je navijač iz Tojšića kamenom pogodio pomoćnog sudiju

Klubovi iz općine Kalesija koji se takmiče u 2. ligi FBiH, Bosna i Sloga, su ovog vikenda igrali 17. kolo ovog takmičenja.
FK Bosna Kalesija je ovog vikenda dočekala ekipu NK Ingram D. Potok, te još jendom razočarali malobrojne navijače na tribinama.
2:2 je konačni rezultat ovog meča, što u svakom slučaju ne može zadovoljiti navijače ovog kluba, ali i igrače, koje očekuje borba za opstanak do kraja ove sezone.

Druga ekipa iz naše općine, Sloga iz Tojšića, koja je od prošlog kola preuzela prvo mjesto na tabeli je gostovala kod Priluka.
Utakmica je prekinuta u 60.minuti, jer je jedan navijač iz Tojšića pogodio pomoćnog sudiju kamenom u glavu.

—Prenosimo pisanje portala živinice.ba

Kada je u 60.minuti susreta između Priluka i Sloge pomoćni sudija Kristijan Vasilić signalizirao ofsajd poziciju napadača Sloge, jedan navijač iz Tojšića je pogodio kamenom u glavu Vasilića, te je delegat utakmice Mevludin Buljubašić odlučio prekinuti meč.

Prava je šteta što je došlo do prekida jer je utakmica opravdala naziv derbija 17.kola Druge lige FBiH-Sjever.Sve do 55.minute utakmica je bila izjednačena, mada su Prilučani imali više od igre.U 40.minuti Muminhodžić je imao priliku za postizanje gola, ali je iz blizine glavom šutirao preko gola.

Na stadionu Slavena u Živinicama pred više od hiljadu gledalaca utakmica je počela odavanjem počast iminutom ćutnje nastradalom narodu Japana od zemljotresa i cunamija.Kada je susret počeo gostujući navijači su rolnama papira ubačenim na teren poželjeli sreću svom timu, ali se pokazalo na kraju da su sami doprinijeli porazu svog tima zbog kamenovanja pomoćnog sudije.

Jedini gol na utakmici postignut je u 55.minuti, kada je iz jedne gužve Meris Osmanović bio najprecizniji i plasirao loptu u mrežu golmana Sloge Envera Smajlovića.

Osmanović pogađa za 1:0

Prva pomoć za pomoćnika Vasilića, nakon što je pogođen kamenom

Trener Prilučana Dževad Šećerbegović je razočaran zbog prekida

“Ovo što se danas desilo nije dobro za sport, pogotovu što je ekiapa Sloge vrlo kvalitetna i nije slučajno bila na čelu tabele.Utakmica je bila prava prvenstvena i ko zna šta bi se do kraja desilo.Na vrijeme smo postigli gol i imali sigurnu igru. Žao mi je zbog ovog incidenta, koji ništa dobro ne može donijeti sportu i to bi navijači trebali da znaju”