Kalesija 16°

FK Bosna Kalesija iz D. Mahale ispraćena sa “petardom”

Nakon odličnog starta sezone, fudbaleri Bosne su u zadnjih pet kola na svoj bodovni konto dodali tek 4 boda.
Jedina “pobjeda” u zadnjih pet utakmica je ostvarena u okviru 7. kola, kada su trebali odigrati utakmicu sa ekipom Hajduka iz Orašja, ali zbog nepravilosti pri registraciji gostujućih igrača – utakmica se nije odigrala, a naknadno je registrovana službenim rezultatom 3:0 za kalesijski klub.

Nakon odličnog otvaranja sezone uslijedila serija loših rezultata

Nakon Lukavca (3), Tinje (4), fudbaleri Bosna se i sa trećeg gostovanja vraćaju pognute glave, sada sa 5 golova u svojoj mreži.

Domaća ekipa, Dinamo D. Mahala, je nakon nešto manje od pola sahata igre imala rezultat 3:0. Možda to i ne bi čudilo da svi postignuti golovi nisu bili nakon prekida, odnosno nakon izvođenja kornera.
Pobjednik ovog meča je već tada bio poznat. Do kraja poluvremena Edvin Zulić je uspio smanjiti na 3:1, što je igračima Bosne možda i davalo neku nadu za bolju igru u drugom poluvremenu.

Bosna je u drugom poluvrijeme ušla mnogo ofanzivnije, a kako saznajemo od naših izvora, nekoliko odličnih akcija je ostalo bez prave završnice.
Nakon što su se oslobodili pritska fudbalera Bosne, domaća ekipa je uspjela postići još dva gola, i postaviti konačan rezultat ove utakmice, 5:1.

Treba istaći da je zbog povrede utakmicu u D. Mahali propustio Elvin Suljić – Mahala, najbolji strijelac kalesijskog kluba u ovoj sezoni.

Bosna je ovim porazom pala na petu poziciju, uz gol razliku 18 postignutih i isto toliko primljenih.

-Drugi kalesijski drugoligaš, FK Sloga Tojšići, utakmicu 10. kola je igrao u subotu (15. oktobar),  kada su slavili protiv Priluka sa 2:0.