Wed.0920:24
Kalesija 13°

Evropska liga: Pobjede Alkmaara, Atl. Madrida i Sportinga kod kuće, Bilbao slavio u gostima

Odigrane su prve utakmice četvrtine finala Evropske lige u kojima su Alkmaar, Atletico Madrid i Sporting ostvarili pobjede od 2:1, a veliki korak do polufinala napravio je Athletic Bilbao koji je na gostovanju savladao Schalke.

Schalke je nešto bolje otvorio utakmicu, ali je Athletic Bilbao došao do prednosti u 20. minuti. Nakon što je ispao Fuch lopta je došla do Muniaina, koji je šutirao, a loptu je iz drugog pokušaja u gol poslao Llorente. Samo dvije minute kasnije Raul je izjednačio nakon centaršuta Uchide.

Rudari su nakon primljenog gola igrali bolje, ali prvo poluvrijeme završeno je 1:0. Schalke je bolje otvorio i drugi dio utakmice, a do gola došao je u 60. minuti sjajnim udarcem iz voleja Raula, kojem je ovo bio 75. pogodak u UEFA takmičenjima, čime je samo obnovio svoj rekord.

Pet minuta nakon toga, legendarni Španac je imao veliku priliku da postigne hat-trick, ali lopta je prošla malo pored gola. Iako su Rudari bili bolji, Llorente je u 73. minuti glavom postigao 24. gol u sezoni i tako izjednačio rezultat na 2:2.

Nedugo nakon toga Baskijci su imali veliku priliku da dođu do vodstva, međutim Papadopoulos je spasio gol Schalkea. Ipak, Rudari nisu mogli sačuvati do kraja ni neriješen rezultat. Pobjedu španskom klubu, koji je veliko iznenađenje u Evropskoj ligi, Da Marcos. Do kraja susreta treba izdvojiti stativu Huntelaara i veliku priliku Raula.

Pobjede Alkmaara, Atletico Madrida i Sportinga od 2:1

Alkmaar je na svom terenu savladao Valenciju sa 2:1. Holandskom klubu prednost je donio Holman u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a u nastavku Topal je izjednačio. Međutim, desetak minuta prije kraja utakmice Martens je donio pobjedu Alkmaaru.

Istim rezultatom Atletico Madrid došao je do pobjede nad Hannoverom. Falcao je već u 9. minuti doveo španski klub u vodstvo, a Diouf je izjednačio u 38. minuti. Pred samo kraj susreta, veoma važan gol za Madriđane postigao je Salvio.

Treći susret koji je završen rezultatom 2:1 bio je između Sporting Lisabona i Metalista. U drugom poluvremenu, tačnije u 51. i 64. minuti portugalska ekipa došla je do vodstva od 2:0 preko Izmailova i Inuse, a u 90. minuti Xavier je iz penala postavio konačan rezultat utakmice.