Kalesija 11°

Eurobasket 2011.: BiH razbila Hrvatsku, šanse za prolazak dalje još postoje

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pružila je feneomenalnu partiju večeras u četvrtom kolu Eurobasketa u Litvaniji. Naši košarkaši su u potpunosti razbili selekciju Hrvatske 92:80.

U veoma efikasnoj prvoj četvrtini obje reprezentacije su igrale zaista sjajno. Smjenjivali su se u vodstvu, a posebno se isticao večeras fenomenalni Mirza Teletović koji je u prvom periodu ubacio 15 poena.

Druga četvrtina bila je izjednačena do rezultata 36:36, a onda Hrvati ne uspijevaju postići niti jedan poen četiri minute, što su naši košarkaši iskoristili, te na odmor odlaze sa veoma dobrih sedam poena prednosti 43:36.

U drugo poluvrijeme naši košrakaši, kao što je to već postao i običaj, ulaze veoma loše. Hrvati već nakon nešto više od minute u drugom poluvremenu prave seriju 7:0 i dolaze do poravnanja 43:43.

Ipak, uspijeli su se naši reprezentativci vrlo brzo vratiti u igru. Mirzi Teletovići su se u poentranju priključili Henry Domercant, te Edin Bavčić, pa smo u dva navrata tricama Domercanta imali i devet poena prednosti.
Treći period završavamo sa plusom od pet poena 64:59, iako smo mogli voditi sa mnogo većom razlikom.
Zadnjih deset minuta naši momci i dalje igraju feneomenalno. Šut i odbrana su funkcionisali nevjerovatno dobro, a Hrvati jednostavno nisu imali odgovor za odličnu igru naših košarkaša, te su na kraju izabranici Sabit Hadžića slavili sa dvanaest poena prednosti.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Mirza Teletović sa 26 poena i 9 skokova, a Henry Domercant je ubacio 23 poena uz sjajnih pet trica iz osam pokušaja.