Kalesija 23°

Euro 2012: Velika pobjeda domaćina

Engleska – Francuska

Nogometne selekcije Engleske i Francuske odigrale su meč bez pobjednika u prvom susretu D-grupe Evropskog nogometnog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj.

Obje ekipe postigle su pogodak u prvom poluvremenu. Lescott je doveo Engleze u vodstvo u 30. minutu susreta, a Francuzi su uzvratili devet minuta poslije golom Nasrija, koji je sa 18 metara  pogodio donji desni ugao engleskog golmana Harta.

Do kraja susreta izgledalo je da su i jedni i drugi zadovoljni podjelom bodova, te nije bilo promjene rezultata.

Ukrajina – Švedska

Reprezentacija Ukrajine savladala je Švedsku s 2:1 u drugom susretu D-grupe Evropskog nogometnog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj.

Susret kojim je završeno prvo kolo EP-a obilježio je ukrajinski veteran Andrej Ševčenko koji je postigao oba gola za svoj tim. Šveđani su poveli u 52. minutu golom Ibrahimovića, ali Ukrajinci su uzvratili samo tri minute kasnije. Ševčenko je izjednačujući, ali i pobjednički gol postigao glavom. Prvi put je pogodio u 55., a drugi u 66. minutu susreta.

Ukrajina je pobjedom dospjela na prvo mjesto tabele D-grupe, nakon što su u prvom susretu Englezi i Francuzi remizirali (1:1). Naredno kolo D-grupe na resporedu je 15. juna, a sastaju se švedska i Engleska, te Ukrajina i Francuska.