Kalesija 11°

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko odlično je odigrao susret Evropske lige protiv Arisa, postigavši dva gola u pobjedi Manchester Citya rezultatom 3:0.

Manchester City nije dugo čekao i odmah je krenuo ofanzivno ka golu gostiju. Igrala se sedma minuta kada je Edin Džeko kao vjetar prošao po lijevoj strani i iskosa pogodio dalji ugao golmana Arisa i doveo Građane u prednost.

Džeko kao da se najljutio nakon sve češćih kritika u engleskim medijima, pa je odlučio uzeti stvar u svoje ruke, ili bolje rečeno noge.

Samo pet minuta nakon prvog gola, primio je loptu na vrhu šesnaesterca Arisa, te neodbranjivo, lijevom nogom, ponovo matirao grčkog golmana za 2:0.

Minut prije odlaska na odmor, Džeko je imao fantastičnu priliku da postigne i svoj treći gol kada je sam izašao pred golmana gostiju, ali se spetljao, pa je odbrana Arisa otklonila opasnost.

Prvi dio drugog poluvremena protekao je uglavnom u nezanimljivoj igri, bez pravih prilika na obje strane, a onda je Mario Balotelli imao odličnu priliku u 65. minuti, ali je pogodio stativu, a odbijena lopta zamalo je promašila Džeku.

Za 3:0 i ovjeru prolaska Manchester Citya u naredni krug takmičenja u okviru Evropske lige, pogađa Yaya Toure u 74.min utakmice.

Ova je utakmica ujedno bila i najbolja u dresu Manchester Citya za reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeku, koji je sa dva gola pokazao da ga bogati vlasnici tima sa Eastlandsa nisu bezveze platili 35 miliona eura. Dva večeras postignuta gola jako će dobro doći i na podizanju samopouzdanja.

Evropska liga, 1/16 finala, utakmice koje su počele od 21:05 sati:
Manchester City – Aris 3-0 (0-0)
Braga – Lech 2-0 (0-1)
Dynamo Kiev – Bešiktaš 4-0 (4-1)
Villareal – Napoli 2-1 (0-0)
PSG – BATE Borisov 0-0 (2-2)
Twente – Rubin Kazan 2-2 (2-0)
Stuttgart – Benfica 0-2 (1-2)