Kalesija 19°

Devet golova na “Adi” Bosna poražena u Priluku

sloga1Fudbaleri tojšićke Sloge u okviru 20.kola Druge lige Sjever danas su na stadionu “Ada” savladali ekipu Dinama rezultatom 7:2.

Fudbaleri Sloge u osmoj minuti dolaze u vodstvo preko Adnana Zulića. Četiri minuta kasnije za vodstvo Sloge od 2:0 pobrinuo se Emir Mujanović, a dva minuta kasnije Maid Šmigalović dovodi svoju ekipu u prednost od 3:0. U tridesetoj minuti kapiten gostiju Ivan Filipović smanjuje na 3:1. Domaći fudbaleri su i nakon primjenog gola, nastavili sa napadima prema golu Nikole Vicentića, a u četrdesetoj minuti svoj pogodak na utakmici postiže Selmir Mešić.

Ovim visokim rezultatom se odlazi i na odmor, a uveliko se na tribinama slavio rezultat iz Priluka gdje je Bosna gubila 1:0. Na samom početku drugog poluvremena domaći nastavljaju istim tempom kao i na početku utakmice, ali sve lopte su završavale pored gola gostiju. Svoj drugi pogodak na utakmici u 77.minuti postiže Adnan Zulić. Bilo je to 5:1. Tek što je lopta krenula sa centra, kapiten gostiju Ivan Filipović proigrava odbranu domaćih i postiže svoj drugi gol za 5:2.

Alen Čehajić koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena u 85. i 88. minuti postiže golove koji su u konačnici značili i 7:2 za Slogu.

Kada su u pitanju fudbaleri Bosne oni su poraženi u Priluku rezultatom 2:1. Ovaj poraz fudbalere Bosne je koštao i prve pozicije na tabeli Druge lige Sjever.