Kalesija 25°

Četiri selekcije KK Bosna Kalesija igrale svoje utakmice: Pioniri pobjedili svoje vršnjake iz Gračanice sa 27 poena razlike!

U okviru 17. kola regionalne košarkaške lige TK za omladince, KK Bosna Kalesija je na domaćem terenu dočekala KK Gračanica.
Nakon odbojkaške utakmice između OK Bosna i OK Bihać, uslijedile su četiri utakmice mladih košarkaša iz Kalesije, i to u kategorijama; predpioniri (netakmičarski dio), pioniri, kadeti i juniori.

KK Bosna Kalesija, predpioniri

KK Gračanica, predpioniri

– Predpionirska selekcija KK Bosna Kalesije je prva istrčala na teren da odigra svoju utakmicu protiv vršnjaka iz Gračanice.
“Predpioniri” ne igraju u omladinskoj ligi TK, te je ova utakmica bila revijalnog karaktera, u trajanju 16 minuta (2 x 8min).

Iako su ovo prve utakmice ovih dječaka protiv nekog drugog kluba, i prije svega imaju za cilj ohrabriti dječake, treba naglasiti da je utakmica bila veoma zanimljiva i rezultatski neizvjesna do samog kraja.
Na kraju je rezultat glasio 19:20, a trener Jasmin Tupković je svim igračima dao šansu za igru.
***

KK Bosna Kalesija, pioniri

Sjajnu utakmicu su odigrali Kalesijki košarkaši, u pionirskoj selekciji.
Prije svega, zahvaljujući sjajnoj odbrani, KK Bosna je upisala pobjedu od 27 poena razlike.

Rezultat na kraju utakmice je glasio 39:12, a treba istaći da su na poluvremenu igrači iz Gračanice postigli samo 4 poena.

***

KK Bosna Kalesija, kadeti

Kadeti KK Bosna Kalesija su veoma loše otvorili utakmicu protiv gostujuće ekipe, te do poluvremena upisali samo 12 poena.
Velike probleme im je zadavao centar gostujuće ekipe, koji je osim velikog broja poena imao i veliki broj skokova te asistencija.

U 3/4, Kalesijki košarkaši su se rezultatski približili KK Gračanica, ali je kratka klupa i umor igrača KK Bosna odlučio ovu utakmicu.
Krajnji rezultat je glasio 34:43.
***

KK Bosna Kalesija, juniori

Kalesija, vjerovali ili ne, raspolaže sa 2 košarkaša u juniorskoj selekciji KK Bosna.
Umorni kadeti su se pridružili kolegama, te odigrali utakmicu protiv juniora iz Gračanice.

Domaći košarkaši su sjajno otvorili utakmicu, te se na samom početku rezultatski odlijepili od gostiju.
Međutim, pred kraj 2/4 gosti dolaze do rezultatskog priključka.

Utakmica je bila puna atraktivnih poteza, ali i puno grešaka, koje su većinom rezultat velike želje za dokazivanjem.
Iako su domaći košarkaši imali rezultatsku prednost tokom cijele utakmice, na kraju su slavili gosti sa rezultatom 54:57.
***********************

—Trener KK Bosna Kalesija, Jasmin Tupković, je istakao veliko zadovoljstvo igrom mladih igrača, predionira i pionira, koji su pružili sjajnu igru.
Nešto stariji košarkaši, kadeti i juniori, su igrali veoma solidno, ali sa velikim brojem grešaka, na koje je trener upozoravao na svakom time-outu.

Ponovo ističemo tužnu sliku sa tribina sale MSŠ Kalesija, iako je ovaj put bio nešto veći broj gledalaca, većinom onih koji su ostali poslije odbojkaške utakmice.
Za selekciju predpionira, svoje prve utakmice su igrali dječaci stari po 6-7 godina, ali na tribinama ponovo nije bilo roditelja ovih dječaka.