Kalesija 16°

Fudbaleri Bosne iz Kalesije, minimalnom pobjedom nad ekipom Mramora od 1:0 osigurali su opstanak u drugoligaškom društvu. Iako je tokom čitave utakmice igralo se između dva šesnaesterca, prilika za pogodak u prvom poluvremenu nije bilo. Početkom drugog poluvremena, Bosna bolje otvara utakmicu pa tako prvi pogodak za svoj tim i pobjedonosni postiže Šmigalović u 47.minuti.

Ekipa Sloge je remizirala u Tuzli odigravši 2:2 sa ekipom „Tuzle“. U Prvu ligu FBiH mjesto je obezbjedila ekipa „Bratstva“ iz Gračanice, dok u niži rang sele Odžak i Sloga Tolisa.

Naredne sedmice igra se i poslednje kolo lige, a u Tojšićima se igra komšijski derbi gdje se sastaju Sloga i Bosna. S obzirom da su obije ekipe obezbjedile sebi bodove, a Bosna pobjedom protiv Mramora osigurala opstanak očekujemo dobru i kvalitetnu igru.